| Forza4Milano a întrebat:

Voi sunteti pro lgbtq+?

96 răspunsuri:
| Den1sa a răspuns:

Nu dar nici contra, pentru ca pentru mine este un subiect irelevant care nu ma afecteaza personal : )

| Werrich a răspuns:

Nu sunt.

| chuckmanson a răspuns:

Of course. Faptul ca asta mai este o dezbatere în anul 2021 este trist.

| SilentRain a răspuns:

Nu-mi pasă, să facă ce vor da nu în public

| halogen001 a răspuns:

E vorba de mai multa libertate pentru om si eu prefer sa fie libertate mai multa.

| chuckmanson a răspuns (pentru SilentRain):

Sunt o grămadă de cupluri heterosexuale care se pupa în public. Faptul ca tu nu vrei sa fii conștient de existența lor e problema ta.

| Lukasssz a răspuns:

Da,doar religiosii infecti nu sunt de acord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza daca sunt pro, important e ca nu sunt contra

| Vântulalb a răspuns:

Nu.

| Vântulalb a răspuns (pentru halogen001):

Libertate sau libertinaj?

| chuckmanson a răspuns (pentru Den1sa):

Nu poți fi neutru/a când vine vorba de drepturile unui întreg grup de oameni. Fie ești de acord ca sunt și ei oameni ca și noi și merita drepturi egale, sau nu ești intersat/a de drepturile omului, caz în care înseamnă ca poți accepta încălcările drepturilor grupului respectiv și deci ești împotriva lor.

| SilentRain a răspuns (pentru chuckmanson):

Cine a zis că îmi face plăcere să văd cum de ling unii?
Nu-mi pasă că e hetero, gay, lesby, doar sa nu-i vad cum și-o trag pe strada, ling etc...

| chuckmanson a răspuns (pentru Vântulalb):

Dacă tu consideri dreptul cuiva de a fi intr-o relație cu cine dorește și a nu fi discriminat/agresat/dezumanizat din cauza felului în care s-a născut e libertinaj, ai probleme grave!

| PaulCos a răspuns:

Pro sau contra?! Exista un curent promovat de mass media, preluat de scoli si universitati, de firme unde au prioritate ( sau trebuie sa aiba pentru a nu fi acuzati... ) gay sau transgenderi, se alimenteaza apoi o mica comunitate de oportunisti care sunt gata sa se prefaca a fi orice pentru a avea intaietate, se obtine mai usor centrul atentiei, mai usor decat a ajunge masterat in stomatologie sau campion olimpic la tenis de masa :-). Si?! Care pro, care contra?!

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Nașpa dacă gândești așa. Tu și bunicii.

| Goddessss a răspuns (pentru Lukasssz):

Fals

| Goddessss a răspuns:

Contra

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Am dreptul sa zic ce vreau nu sa fiu de acord cu unii de dragul bunului simț happy
E părea mea, n-am omort pe nimeni... până acum blushing

| Vântulalb a răspuns (pentru chuckmanson):

Vezi raspunsul lui @SilentRain, dar nu inainte de a deschide dictionarul sa vezi ce inseamna libertinaj. Mai usor cu "problemele grave" cand nu te cunosti nici pe tine.

| 1234568807 a răspuns:

Legea asta nu ar trebui sa existe, fiecare are sentimente diferite, e neaparat obligatoriu sa iti placa de cineva de sex opus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei să spui prin „pro".

| Forza4Milano explică (pentru anonim_4396):

Pro adica esti de acord sau contra esti impotriva

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Încă...dar cine știe unde te duce aceasta ura față de iubire thinking

| anonimg a răspuns:

Normalitatea sexuala reprezinta o relatie dintre un barbat si o femeie. Nimeni nu poate contesta acest lucru.
Anormalitatea reprezinta sexual oral si a*nal, chiar si intre heterosexuali.

| Legion7X a răspuns:

Nu știu, ce este, și nici nu am auzit de acel acronim.

| Forza4Milano explică (pentru chuckmanson):

Si daca vine un grup de oameni si ne spun ca Dumnezeu e in fel si chip si ca IIsus e nu stiu cum inseamna ca trebuie sa acceptam nu? Nu ma intereseaza daca esti lgbt sau nu, tot ceea ce stiu e ca am vazut la televizor ca il imbraca pe IIsus in gay si pe Maica-Domnului in lgbt. Atunci cand o sa imi repecti si mie credinta atunci o sa te accept si eu pe tine ca esti diferit

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

N-am ură față de iubire, nu mă caracterizează
Am ură față de mulți și multe dar categoric nu de iubire (rahat care e aproape inexistent in zilele noastre, mai ales intre o fata și un băiat )
Probabil în cel mai bun caz o să ajung măritată din interes laughing)

| halogen001 a răspuns (pentru Vântulalb):

Oricare din ele. Moralitatea e rezultatul convietuirii intr-o societate si nu e nimic batut in cuie. Sunt doar conventii sociale care se pot schimba dupa cum e mai bine pentru membrii societatii si nu e productiv ca moralitatea sa fie legata de dogme, de traditii sau de alte lucruri lipsite de fundament stiintific. Cand vine vorba de moralitate e multa ipocrizie, dar nu e nici o problema pentru ca stiinta, adevarul si bunul simt vor invinge primitivismul, irationalitatea, dogmatismul si superstitiile.

| chuckmanson a răspuns (pentru PaulCos):

Ce întâietate prietene? Persoanele lgbt sunt unul din cele mai persecutate grupuri din lume. Nu cred ca exista nicio țară in care sa nu sufere de discriminare. Companiile americane nu fac nimic altceva decât sa profite de faptul ca populația Americii a devenit mai toleranta. Corporațiile nu fac ceva bun decât dacă le aduce beneficii în relații publice.
A fi pro înseamnă să nu consideri ca e ceva greșit cu ei sa ii accepți și sa nu consideri că ar trebui sa fie discriminați sau tratați drept cetățeni de clasă secundara cum sunt acum. În alte cuvinte, sa nu fii un fascist, fanatic religios, plin de insecuritati care urăște oamenii pentru felul în care s-au născut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Forza4Milano):

Depinde ce vrei să spui prin „de acord" și prin „împotriva".
Dacă mă întrebi dacă sunt de acord cu ideea că bărbații sunt femei, atunci răspunsul e nu, pentru că e stupidă. Dacă mă întrebi dacă consider că oamenii care cred că sunt ce de fapt nu sunt merită tratați cu respect, atunci răspunsul e da.
Dacă mă întrebi dacă sunt de acord cu căsătoria dintre oameni de același sex, atunci răspunsul e nu. Dacă mă întrebi dacă consider că oamenii care sunt atrași de același sex merită tratați cu respect, atunci răspunsul e da.