| Forza4Milano a întrebat:

Voi sunteti pro lgbtq+?

96 răspunsuri:
| Forza4Milano explică (pentru RKBlue):

Ok daca vrei asa asa sa fie.
,, Am dreptul sa nu cred in r@haturile tale religioase,, si eu am dreptul sa nu fiu de acord cu bolnavi mintali care pur si simplu nu inteleg de nu.Ce crezi o sa imi schimbi conceptia? Sa mor eu de nu am intrebat vreo 20 de prieteni despre asta si au spus ca sunt labili psihici.Du-te tu fratioare in alta tara ca oricum in tara asta sunteti o comunitate mica pe care nu da nimeni doi bani, nebunule.

,, Doresc ca cretinii ca tine,, apropo vezi ca ai putina romana pe la coltul gurii laughing)))

,, Daca nu-ti convine democratia si liberatatea, du-te in Sudan, Nigeria sau Arabia.,, asta nu se numeste libertate se numeste dorinta ca ceilalti sa iti acorde atentie, nu? Hai ma stiu ca esti vreun copilas de 15 ani care cauta intrebari de genul asta si vrea sa dea peste nas despre ce vorbim...

Intrebare retorica. Daca un membru al familiei tale este un drogat si un betiv tu trebuie sa il respecti pentru ca este dreptul lui sa fie asa daca nu il respecti esti sadaleg din cuvintele tale) cretin, sa taca naibii din gura si sa-si cunoasca lungul nasului(vorbesc despre tine)

Hai gata ca m-am saturat de prostiile astea.A... sa nu uitam iti dau un sfat prietene

Centrul de Sănătate Mintală (CSM) a fost înfiinţat ca un centru model al Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, pentru a oferi, copiilor cu dizabilităţi severe şi multiple şi celor cu probleme de sănătate mintală, servicii de diagnostic şi intervenţie multidisciplinară.021 93 65 numarul de telefon, sper sa te faci bine cat mai curand!

| RKBlue a răspuns (pentru Forza4Milano):

"Daca un membru al familiei tale este un drogat si un betiv tu trebuie sa il respecti pentru ca este dreptul lui sa fie asa"
Oamenii nu se nasc betivi sau drogati. Buna incercare.
Sunt studii care arata ca unii oameni sunt mai predispusi alcoolismului, dar asta nu inseamna ca si ajung asa.
Sunt n exemple de alcoolici care au scapat de dependenta. La fel si cei drogati.

"Doresc ca cretinii ca tine,, apropo vezi ca ai putina romana pe la coltul gurii "
Dragule, nu inteleg ce te nelinisteste atat de tare. Ultima data cand am verificat aceasta propozitie este corecta dpdv gramatical. Daca te apuca crizele din cauza aparentei cacofonii, nu e vina mea...
De asemenea, ce ar fi sa ramai la subiect, nu sa te abati la alte probleme. Nu pari mai inteligent...

"Sa mor eu de nu am intrebat vreo 20 de prieteni despre asta si au spus ca sunt labili psihici."
Si banuiesc ca acesti 20 de prieteni sunt psihiatri care au lucrat in domeniul lor de ceva timp si au interactionat cu persoane gay (realitate, nu Facebook). Altfel opiniile lor asupra acestui subiect sunt la fel de importante ca opinia mea despre operatia de cancer la san, slujba la biserica sau alte probleme care nu ma afecteaza.

"Centrul de Sănătate Mintală (CSM) a fost înfiinţat ca un centru model al Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, pentru a oferi, copiilor cu dizabilităţi severe şi multiple şi celor cu probleme de sănătate mintală, servicii de diagnostic şi intervenţie multidisciplinară.021 93 65 numarul de telefon"
Super! Intotdeauna imi place o lectie de istorie.

"sper sa te faci bine cat mai curand!"
Sa ma fac bine? Nu stiam ca sunt bolnav. Destul de tare. Spune-i asta psihiatrului meu. Ultima data eram sanatos, psihic vorbind, dar poate am ceva schizofrenie sau personalitate multipla si nu stiam eu, nici el.

"Studiile psihologice au respins credința că homosexualitatea este legată de boli mintale și criminalitate. Până în anii 1950, majoritatea persoanelor homosexuale studiate de psihologi și de alții erau prizonieri sau pacienți psihici, astfel încât a fost ușor să se concluzioneze că acestea erau legate."- wiki
Homosexualitatea nu este o boală psihică. Atât homosexualitatea, cât şi transsexualitatea au fost scoase din sfera dereglărilor şi tulburărilor psihice încă din anul 1973 deoarece, potrivit Asociaţia Americana de Psihiatrie (APA), acestea nu reprezintă boli, nu pot fi tratate, iar încercarea de a schimba orientarea sexuală este considerată un demers care încalcă legile etice.
Asta ca sa te mai calmezi cu partea psihologica...

| Forza4Milano explică (pentru RKBlue):

Ok ok calmeaza-te am inteles tu esti de partea LGBTQ+ si tu dai doi bani pe Dumnezeu eu sunt hetero si merg des la biserica. Oricum chestia e ca putem sa ne certam pana maine ca oricum nu o sa te conving ca a fi anti lgbtq+ nu e ceva grav iar tu nu o sa ma convigi nici macar 1% ca cei lgbtq+ sunt normali la cap, ok? Ok daca esti prost o sa mai scrii inca 50 de randuri PE CARE ORICUM NU LE CITESTE NIMENI sau daca esti un om ok o sa taci.Eu am reactionat asa pentru ca am vazut in alte tari cum oameni isi bat joc de credinta mea in Dumnezeu (pun pancarde cu,, Dumnezeu e gay,, IIsus e curvar homosexual etc etc etc) acum stiu o sa imi spui ca sunt o comunitate unita si daca sunt cativa asa nu-i nimic grav, ba este am vazut zeci de mii de oameni la televizor care participa la prideuri de genul asta

| Mosotti a răspuns (pentru chuckmanson):

Si eu am fost crescut de bunica si mama de la 9 ani si pot zice ca a fost f bine, deci nu e nici o problema daca-s doi parinti de acelasi sex, asa cum stiu cazuri cand bunicu si tata au stat si au crescut copilul, ca mama a decedat, si iar era okey.

Ba pot sa-ti zic ceva interesant, mai multe certuri sunt intre parintii de sex opus! Culmea. Cei de acelasi sex se inteleg mai bine, sunt mai compatibili.
Conteaza caracterul, conteaza cum te porti, daca-ti plac copiii, daca stii sa educi unul, nu conteaza orientarea sexuala.
Ca si asa sute de milioane de copii in familii clasice sunt bolnavi psihologic de la traume, asa ca aia e.

Eu am mai zis, eu am regretat ca nu-s homo sau bisexual, ca mereu m-am inteles mult mai bine cu baietii decat cu fetele.

| doctorandus a răspuns (pentru Vântulalb):

Ideea e: societatile occidentale trec de la o moralitate bazata pe frica si coerciune la o moralitate bazata pe libertate si consimtamant informat.

| oglindasultanului a răspuns:

As vrea paralela, si deloc asociata cu discutii de genu.