| Mathias39 a întrebat:

Voi susțineți LGBTQ?

45 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, atât financiar cât și moral

| RAY a răspuns:

Nu noi alegem ceea ce ne atrage sexual dar asta nu inseamna ca sunt mai deosebiți fata de majoritatea sau ca trebuie promovați

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii sustin activ, dar mereu ii apar cand altii isi dau cu parerea despre cine cu cine ar trebui sa faca sex

| Mathias39 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc pentru răspuns!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dimpotrivă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

N-am nici o treabă cu ei.

| Drimmero a răspuns:

Sunt neutru, nu sunt nici fan, nici dusman. In fond sunt oameni si ei, practic pot trai bine merci si cu ei prin peisaj.

| dullcat a răspuns:

Da.Cea mai buna prietena a devenit bi, iar la facultate si camin am interactionat cu astfel de persoane, si n-ai sa crezi: sunt tot oameni! Exista probleme mult mai importante decat frica asta impotriva lor, perpetuata tot de cei care provoaca o buna parte din tragediile si problemele Romaniei.

| Freya1 a răspuns:

Sunt neutra.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Nu sustin ce fac ei, dar nici nu sunt in masura sa-i judec.
Judec ce fac ei, da, e gresit, stim bine.
Dar pe ei, nu sunt eu in masura sa-i judec.
Mantuitorul a spus clar:" Nu judeca si nu vei fi judecat".
Nu sunt de acord ca ce fac ei e bine, in special grupurile de interes care se ascund sub acest asa zis curcubeu al libertinajului, care au interese sa schimbe legi si sa depopuleze terra, dar niste tineri confuzi impinsi spre astfel de anomalii prin spalare pe creier prin mass media si toate mijloacele posibile, ei ce vina au si de ce i-as judeca?
Oricine poate cadea intr-o patima sau alta.
Dar, sa fie clar, e o patima, nu e ceva natural.
Scopul actului sexual este de a da viata.
Plus cu plus si minus cu minus nu se atrag.
E Ying si Yang, asta e natura umana.
Cred ca e un subiect sensibil si trebuie facuta clar o distinctie, pentru ca de multe ori ne grabim sa dam sentinte, dar dreptatea o are doar Dumnezeu. Ce a spus cu femeia cazuta in adulter? Cel fara de pacate sa arunce primul cu piatra.
Cu alte cuvinte, nu suntem in masura sa-i judecam cat timp si noi avem greseli, dar avem constiinta si ne dam seama daca e bine sau rau.
E treaba lor ce fac in viata personala, problema e cand e promovat lucrul asta ca pe ceva bun si vor drepturi mai multe decat majoritatea.
Astea sunt interese de depopulare gandite de oameni foarte bogati cu o agenda de distrugere si cucerire, care slujesc diavolului.
Ei fabrica bolile, provoaca razboaiele si toate nenorocirile astea.
Deci aceste litere ale alfabetului si curcubeul neocomunist reprezinta, in realitate, un simbol sub care se ascund alte interese politice.
Cei care participa la parade de multe ori sunt simpli pioni si in cel mai rau caz trebuie compatimiti pentru ca se inseala si joaca rolul de victima, cand ce fac ei nu este sanatos si nici corect, fata de natura, in primul rand.

| suntserios a răspuns (pentru StrongHeart):

"Judec ce fac ei, da, e gresit, stim bine."

STIU bine voiai sa scrii probabil, ca nu inteleg de ce incluzi o multime

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Oricat ai incerca sa fii avocatul diavolului, toata lumea stie ca stilul asta de viata nu e sanatos si aduce multe probleme. Nu inteleg de ce ne ascundem si nu spunem adevarul, pentru ca asa e corect politic? Daca e corect politic sa sari intr-o fantana nu inseamna ca trebuie sa o faci.
Freddie Mercury a fost un geniu si ii ador muzica.
Dar a murit de hiv si asta pentru ca nu tot ce facea in viata lui personala era neaparat un mod de viata optim.
In fine, fiecare cu parerea lui. Eu imi mentin parerea.
Hate the sin, not the sinner.

| suntserios a răspuns (pentru StrongHeart):

Eu nu am avut nimic cu parerea ta, dar de ce trebuia sa spui ca este parerea NOASTRA? Trebuie sa spui ca tu stii.

Plus de ce o spui ca si cum nu poti lua hiv daca nu esti gay? sau orice alta boala cu transmitere sexuala.

Adica la urma urmei conteaza cum faci sex, nu cu cine.

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Cazurile de hiv sunt mult mai numeroase la cei din lgbtq, in special la literele g si t.

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Cum spuneam agree to disagree. Fiecare are opinia lui. La urma urmei, e important sa fim oameni.
Nu am nicio problema cu niciun grup, dar nici nu pot incuraja ceva ce consider gresit.

| suntserios a răspuns (pentru StrongHeart):

Ok, atunci modifica din:

"e gresit, stim bine."

in

"e gresit, STIU bine."

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

@StrongHeart: "Ei fabrica bolile, provoaca razboaiele si toate nenorocirile astea." Say whaaaaaaa? Asta ca sa sar peste elucubratiile cu dumbniedzau... ca daca intram acolo, iti pun o intrebare foarte simpla: cum de in atotputernicia lui nemarginita a facut animale gay, inclusiv de-alea care fac s3x in grup si nu doar pentru inmultire, ci pur s3x pentru placere? (nu ma refer la oameni, ci la delfini)

| oSalamadra a răspuns (pentru suntserios):

Ieri zicea ca homosexualii fac ceva foarte gresit, azi se intreaba de ce crima e cel mai mare pacat =)) e in lumea lui

https://www.tpu.ro/......t-e-crima/

| oSalamadra a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asta e genul de om care iti arata o floare si iti zice: cum poti sa iti imaginezi ca exista ceva atat de perfect ca natura fara un dumnezeu?
Intre timp, natura: peste 130 de specii de pasari si animale homoxexuale si probabil nici nu s-au descoperit toate
rolling on the floor
Habar n-au de ei

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cred ca totusi se referea la oamenii bogati nu la gay

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Logic asa am dedus si eu, insa la cum a scris-o, reiesea ca tot de gay e vorba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

De ce?

| StrongHeart a răspuns:

Lasa-l. E in lumea lui. Nu merita sa-i acorzi atentie. Eu nici nu ii vazusem comentariul pana sa il mentionezi pentru ca il am la block, probabil de inteligent ce e. Imi suna cunoscut nickname-u lui, ma duce cu gandul la alti useri avertizati si banati ca vorbesc numai prostii.
In mintea lui limitata, oamenii nu se pot schimba.
Aduce mult a neomarxist care abia asteapta sa ii cenzureze pe altii genul asta de user.

| wildthing a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ar avea nevoie sa fie sustinuti. Ii mai prigoneste cineva in ziua de astazi?
Si mai e ceva ce nu inteleg. Care-i faza cu "pride"? Tot ii aud ca sunt mandri ca sunt gay. De ce esti mandru ca esti gay? Un heterosexual ar trebui sa fie mai putin mandru ca e heterosexual...sau cum?
Ok, esti homosexual, nu ma intereseaza cu cine iti place tie sa te impreunezi, e doar treaba ta, esti liber sa faci ce vrei, nu am absolut nici o intentie sau dorinta sa te impiedic sa fii cu oricine iti doresti tu. De ce simti insa nevoia sa spui lumii ca esti mandru de orientarea ta sexuala? Inteleg sa fii mandru ca esti un bun sportiv, un bun muzician, un bun profesor, etc, dar de ce ar fi orientarea sexuala (oricare ar fi ea), ceva de care sa fii mandru? Ai o anume orientare sexuala pentru ca asa te-a calculat natura, nu ai nici vreun merit, nici vreo vina, deci nu vad de ce ai fi mandru sau rusinat de asta.

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

Pride asta e de fapt mecanismul lor de a lupta cu discriminarea împotriva lor.

| Drimmero a răspuns (pentru wildthing):

Din acelasi motiv pentru care si negrul e mandru ca e negru, albul si heterosexualii nu au voie sa se mandreasca cu cine sunt. Nu ai voie sa te iei de 3 categorii in lumea asta, hai 4: Negrii, lgbt, femei si musulmani, indiferent de ce fac ei nu ai voie sa spui absolut nimic de rau despre persoanele astea pentru ca altfel risti sa ti se taie capul, te afli pe un taram foarte periculos daca esti barbat alb heterosexual si implicit ateu sau de alta religie spunand vorbe care "nu-si au rostul".
Lgbt e doar o unealta politica, ei saracii nu au nicio vina, vina e cretinilor fanatici care ii ridica in slavi si au prostul obicei de a pune minoritatile deasupra tuturor, dar fanaticii astia apar pe fondul altor fanatici care sunt impotriva lgbt-ului, iese o intreaga comedie cand se intalnesc taberele astea 2. Eu n-am nimic cu lgbt insa ma enerveaza propaganda agresiva de orice fel indiferent ca vorbim de cea religioasa, sexuala, misoginia de tip andrew tate, misandrie sau alte idei cretine care sunt promovate masiv intr-un mod in care ti se toarna cu polonicul pe gat, e drept ca lgbt a invadat mai toate domeniile cu propaganda dar propaganda lor a venit pe fondul religiosilor fanatici, fara ei nu ai fi observat atata valva, adica lgbt exista de cand lumea, numai ca in ultimii 10 ani s-au facut mai vocali, parade tot mai multe si promovare in muzica, filme, sporturi, de exemplu nu mai poti urmari un meci de fotbal fara sa vezi un steag lgbt atarnat pe undeva sau pe tricourile fotbalistilor sa nu apara numele lor fara sa fie in culorile curcubeului... oricum ai da-o propaganda de orice tip e extrem de toxica.

| troleibuz a răspuns (pentru wildthing):

"Ii mai prigoneste cineva in ziua de astazi?"
Da, traiesti in Romania sigur?
"Care-i faza cu "pride"?"
Au trait destul in rusine si au fost destul umiliti pentru ceva ce nu pot controla, e dreptul lor de a fi mandri ca sunt cum sunt si asta nu iti ia tie niciun drept. Ziua heterosexualilor e zilnic, relatiile femeie-barbat sunt celebrate non-stop.

| anonim3247 a răspuns:

Eu nu am nimic cu ei și nu mă interesează.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Ceilalți ar trebui să nu îi observe.

| haileewatson a răspuns:

Normal. Niciun om nu trebuie discriminat in functie orientare sexuala. Toti oamenii trebuie sa aiba aceleasi drepturi si oportunitati indiferent de orientare sexuala, rasa, religie, etnie etc. Cei ce nu sunt de acord sunt doar niste maimute fara creier.

| anonim_4396 a răspuns (pentru haileewatson):

Ce draguta si toleranta esti... nu ca maimutele fara creier care nu sunt de acord cu tine.
Toti oamenii trebuie sa aiba aceleasi drepturi, dar lbgt nu pentru asta lupta, ci pentru schimbarea radicala a societatii si pentru drepturi in plus pentru oamenii care deviaza de la firesc.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Romănia e o țară liberă.
Atăt timp căt iși plătesc dările, nu incalcă legile și au buletin de identitate romănesc. DA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Din contra.

| troleibuz a răspuns:

Gandire tipica de crestin care face bine doar ca sa primeasca ceva la schimb.

| troleibuz a răspuns:

@StrongHeart

"E gresit, stim bine."
Nu, eu nu stiu ce e gresit in a iubi.

"Ei fabrica bolile, provoaca razboaiele"
Ohoho, deja o dam in schizofrenie, ia citeste niste istorie ca sa vezi ca toate dezbinarile din lume sunt create de religie si politica, care au fost mereu mana in mana.

Si ce vrei sa zici cu bolile, cuplurile heterosexuale nu fac sex @nal? Ai fi surprins cate fetisuri heterosexuale exista.

Cei care participa la parade sunt tineri care au ocazia sa socializeze si sa cunoasca oameni ca ei. Paranoia e boala grea.

Tu esti ala care isi prajea creierii cu droguri si s-a pocait? Se vede. Ipocrizia e o boala si mai grea.

O sa fie promovati la greu pana o sa evoluam si scapam de discriminarile inutile.

| umbrax a răspuns:

Da ii susțin... pot sa-mi iau hate pentru asta dar prea puțin îmi pasa Pana la urma sunt și ei oameni și doar pentru ca au alta orientare, nu ar trebui sa fie judecați cum ii judeca unii

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nuj.ce sa zic. Nu. Treaba lor daca fac păcate. Nu eu o sa raspind pentru ei.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Eu nu!

| Celula44 a răspuns:

De ce nu, nu mi-au facut nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hottop1):

Du-te la munca. Poti mai mult decat sa te prostituezi.

Întrebări similare