| Speed99 a întrebat:

Voi sunteti pro sau contra avortului?

Consider ca sunt foarte deschis la minte: sunt de acord cu orice religie, orientare sexuala, relatii deschise, etc.; insa nu pot sa inghit avortul. Este un act psihopatic, lipsit de orice fel de empatie.

Ceea ce ma enerveaza cel mai mult e ca traim printre o majoritate de oameni care spun ca avortul "e un drept". Frate, niciodata nu vei avea dreptul sa omori o fiinta inocenta in ochii mei. Daca faci asta, esti un adevarat monstru.

Sunt foarte multe optiuni de o infinitate de ori mai bune decat avortul, cea mai buna fiind: lasa copilul in grija unui orfelinat, daca nu il vrei; dar nu ii distruge viata dinainte sa se si nasca.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da chiar asa, hai sa-i ducem in orfelinate :
https://www.dcnews.ro/scandal-sexual-la-un-orfelinat_291364.html
https://www.europalibera.org/a/27867235.html

De ce naiba sa existe posibilitatea avortului, ce este mai tare decat sa ramai insarcinata in urma unui avort, minora sau nu, si sa dai nastere unui copil conceput astfel. Daca se intampla ca " tati " sa-ti fie si ruda e si mai fain, ramane alocatia in familie - nu, nu? :> :>

http://www.mediafax.ro/......ei-2688400

http://stirileprotv.ro/......cu-ea.html

Hai sa ne intoarcem in Evul Mediu si sa umplem tara cu si mai multi prosti, statistica spune ca 55% din populatia tarii noastre frumoase cred ca violul este justificat si ca vinovata este victima.

http://adevarul.ro/......index.html

Stii ce ma enerveaza pe mine cel mai mult? Oamenii care fac copii doar asa ca sa fie.
- ca asa se face, doar asta e scopul vietii, nu? Sa-ti faci o familie si sa torni si tu niste plozi, dar nu se ocupa prea mult de educatia copilului.

- ca poate iti salvezi relatia de rahat ( turcesc ) sau ramane prostul langa tine daca ramai insarcinata cu el ( asta e optional, poti sa ramai si cu altul, dar sa creada ca e al lui )

- ca daca tot ai ramas insarcinata cum sa faci avort?! ce conteaza ca sunteti doi incapabili cu un caracter mizerabil, iar copilul ala cel mai probabil o sa creasca cu bataia sau o sa ajunga la fel ca parintii sau mai rau

- ca poate le aduc o cana de apa la batranete - asta pe principiu " ma pregatesc sa fac copii ca sa-mi spele pe jos "

- niste bani in plus nu strica ( doar alcool-ul si tigarile sunt scumpe ), ce conteaza daca chinui 6-10 suflete carora nu ai ce sa le dai sa manance - de educatie nici nu mai pomenesc. " Oamenii " de genul ar trebui castrati. Mai sunt aia care fac copii pentru alocatie, dar si ca sa-i trimita sa fie scalvi pentru vecini - contra cost, evident.

Nici nu trebuie sa fiu pro sau contra. Treaba e legala si daca nu ar mai fi legala in Romania tot s-ar face " pe sub mana " sau ai avea posibilitatea sa faci avort intr-o tara unde este legal.

Sa spui ca esti contra avort e ca si cum ai fi contra castrarea cainilor din adaposturi, daca nu stii ce se intampla in adaposturile de animale ar trebui sa afli - de ce sa umpli planeta cu plozi pe care nimeni nu ii vrea si care sunt chinuiti? De ce sa stea in orfelinate cum stau cainii in adaposturi? Cainii aia se mananca intre ei, la fel si copii in adaposturi. Cainii aia sunt abuzati, la fel si copii. De ce sa aiba prostii copii? Oricum este multa violenta in familii, de ce ar trebui sa aduci pe lume inca un " suflet " pe care sa-l chinui doar pentru ca ti se pare imoral sa faci avort.

Viata inseamna dezvoltare personala, evolutie si armonie. De ce sa faca cineva un copil daca nu ii poate oferi asta? Sunt multi prosti care fac copii pentru ca au bani iar copilul ala nu s-ar culca cu burta goala - nu despre asta-i viata.

Poate ca avortul ar trebui sa fie putin obligatoriu pentru aia care se cred masini de facut copii, dar nu fac nimic din bucata aia de om. In cartierul meu sta o familie de sectanti, sau ce naiba sunt, au vreo 5 copii pe care ii cresc in armonie si ii educa, dar mai e si o familie de tigani - plozi peste plozi care o sa faca ce? La scoala evident ca nu-i mai trimit, de educat ii educa cum au fost si ei " educati ", la cersit evident ca-i trimit si in curand o sa-i trimita si la furat. Fix de asta avem nevoie. 8->

Imi e scarba si de aia care fac copii si ii lasa asa, sa creasca de capul lor. " Ia mami tableta ca eu am treaba " Abuzul in familii e la ordinea zilei, daca nu era copilul lor si in loc de " parinti " erau asistenti maternali poate ca se comportau altfel cu copilul ala pentru ca in cazul asistentilor maternali se fac controale, iar copii sunt intrebati de felul in care sunt tratati.
In mizeriile astea " de familii " se aplica educatia cu palma si nimeni nu stie nimic, sau daca stiu se fac ca ploua, ca doar nu e treaba lor, pana rahatul ala incepe sa puta pentru toata lumea :

http://www.libertatea.ro/......na-1843170

http://www.digi24.ro/......-10-727122

57 răspunsuri:
| Adiq a răspuns:

De acord cu tine.

| Ghost963 a răspuns:

As fi de acord cu avortul.Nu trebuie sa vina un copil pe lume fara sa fie dorit, dar intr-o tara precum Romania nu cred ca ar avea multa lume dorinta sa o faca.Religia ne influenteaza prea mult, dar decat sa discutam de avort, mai bine hai sa imbunatatim educatia prin adaugarea orelor de educatie sexuala in programa.

| Roxxy95 a răspuns:

Pro avort normal si cred ca nu poti fi contra avort daca acest lucru nu te afecteaza direct - deci barbatii ar trebui sa se abtina.

| Speed99 explică (pentru Roxxy95):

Aha, deci dupa mentalitatea ta: nu pot fi contra violului pentru ca nu ma afecteaza direct, nu pot fi contra pedofiliei pentru ca nu ma afecteaza direct, nu pot fi contra omorului, pentru ca nu ma afecteaza direct?! Deci daca ai fi violata, si judecatorul spune ca nu ii pasa ca ai fost violata, pentru ca nu il afecteaza direct, si lasa monstrul care ti-a facut asta inapoi in libertate, ti-ar convenii? Eu cred ca ai fi perfect in regula cu asta, din cate mi-ai aratat.

Si asta e chestia cea mai emotionanta, care-ti da stomacul pe dos: se pare ca exact pe noi, barbatii, ne afecteaza cel mai mult. Toate raspunsurile pe care le-am primit de la femei sunt pro avortului, insa barbatii nici nu vor sa auda de asa ceva. Deci cum poti sa spui ca pe noi nu ne afecteaza deloc? Ce aberatii!

| Roxxy95 a răspuns (pentru Speed99):

Nu inteleg ce legatura are violul si pedofilia cu avortul, ti se pare ca sunt similare? Eu am sa ca atata timp cat nu tu vei fi cel obligat sa pastreze o sarcina ar trebui sa te abtii.

| Speed99 explică (pentru Roxxy95):

Nu, nu am cum sa ma abtin, cand ideologia ta spune ca omorul unui copil nevinovat e in regula. Daca ai de gand sa faci sex fara protectie, nu ai dreptul sa faci avort, pentru ca ti-ai asumat riscul asta. Nu ai dreptul sa iei viata altui om. Nu voi fi niciodata de acord cu asta.

| Roxxy95 a răspuns (pentru Speed99):

Ba am tot dreptul fie ca-ti place tie sau nu.

| mantuire a răspuns:

Buna! Intrebarea ta m-a surprins foarte mult, acum avortul este un subiect mai ocolit, oamenii spun ca au evoluat si ca au la mana puterea de a lua viata unei fiinte nevinovate si delicata. In ziua de astazi lumea foloseste metode de contraceptie diferite. Lumea din ziua de astazi spune asa :
-copilul e facut dintr-un viol, mama lui este prea tanara, nu au unde sa il creasca, n-au bani, nu-si doresc un copil, etc ( iar unii oameni recurg la crima )
E o forma de a omora un suflet si de a comite o crima legalizat. Parerea mea este ca nu trebuie sa faci acest pacat, este crud ca acum mamele sunt egoiste ( cele care fac avort ).
Am ajuns sa ne omoram proprii copii, este jalnic si nefiresc.
Biblia spune: Apocalipsa va veni atunci cand copii nu se vor mai naste.
Eu spun NU avortului : )

| Panait_Mihaela_1998 a răspuns:

Este o mare prostie un copil este binecuvântat de la Dumnezeu funda?

| MaricanMirunelul a răspuns:

Ba esti prost ca avortul nu e ceva de mancare, nu il poti inghitii.