| HUAWEHUAWE a întrebat:

Voi unde ati lucra de acasa daca aveti o perioada mai proasta si nu puteti sa va deplasati la un loc de munca si totusi sa castig bani macar 70-80% din un salariu?
Nu am cunostinte in nici un domeniu it.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci mergi la munca campului, ca acolo nu se cer cunostinte so nici experinta.

| HUAWEHUAWE explică (pentru Violleta2022):

Pai si la camp...cum fac? pe cine caut sa merg?

| Violleta2022 a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Sunt sefi de ferme, de sere, livada de pomi fructiferi, gradini de zarzavat... mai toate sunt prin zonele limitrofe orasului tau, trebuind doar sa mergi acolo, ca au munca cu ziua dar si sezonier.

| HUAWEHUAWE explică (pentru Violleta2022):

Cu zarzavatu si fructiferii ma descurc, dar sezonieru ce face?

| Violleta2022 a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Sezonier - vine de la cuvantul "sezon" adica muncesti cat tine sezonul de vara, sau sezonul de toamna, sezonul de primavara samd.

| HUAWEHUAWE explică (pentru Violleta2022):

Tu ce lucrezi cu ce te ocupi Tot sezoniera nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Da, tot "sezoniera" pe tarlaua proprie, doar ca eu am angajati care lucreaza pentru mine.

| HUAWEHUAWE explică (pentru Violleta2022):

Esti sefa la sapă?
aaaa de asta mi-ai recomandat

| Violleta2022 a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Mai citeste odata ce am scris mai sus, ca ai mari probleme cu vederea! laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am aplicat candva pentru un post la un magazin online. Acolo as insista, daca nu m-as putea deplasa. Era vorba de preluat comenzi, verificat compatibilitatea pieselor comandate cu autoturismul persoanei (fiind magazin de piese), apoi contactarea cumparatorului pentru a confirma comanda.
Poti cauta posturi de genul asta pe ejobs, dar nu te rezuma la depus cv-ul acolo, ca nu se uita nimeni. Cauta-i prin alte metode, telefon + mail cu CV-ul.
Vezi si pe olx.