| Florentina9210 a întrebat:

Voua va place sa riscati in viata?

Mergeti pe principiul "intotdeauna este loc de mai bine" sau "poti ramane si fara ceea ce ai"?

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu prefer sa ma risc cand cumpar o masina noua scoasa pe banda de fabricatie si sa dau vreo 3 ani rate la ea pana o platesc de tot, apoi un apartament in Brasov sau garsoniera si restul bani aruncati peste tot

| RAY a răspuns:

Depinde flory, uneori incerc sa am mai mult cateodata ma multumesc cu ce am, depinde de fiecare situatie

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Asa este. Cica, persoanele carora le place sa manance picant, au tendinta sa riste mai mult decat altii. Tin sa cred ca au dreptate, cel putin in cazul meu.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu vad legatura intre una si alta, indieni manca mult picant si ce curaj au aia? in fine e bine sa gandesti rational mereu nu sa te impingi in fata apoi regreti

| Drimmero a răspuns:

Nu risti, nu vei castiga! Iar eu cum caut doar victoria, ma risc mai mereu. Satisfactia este incredibila cand obtii ceva dupa dispute mari. Eu daca nu castig ceva dupa care ma bat mult timp si il castig batand din palme, nu are farmec in fata mea!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Victoria o sa te duca la pierzanie, daca ''rivalul''este mai puternic.winking

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca crezi in fortele tale si in ceea ce poti si nu renunti, victoria vine de la sine!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

''Gandirea'' asta nu se potriveste in toate cazurile. Exact persoana aceea pe care o crezi inferioara si inofesniva, aia te poate distruge.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Bwahahahahahah

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Mai schimba si tu ''placa''.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta m-a amuzat la culme, ce ai zis tu mai devreme!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Apropo, daca nu ai treaba, ai putea sa vii sa ma ajuti si pe mine sa adun prunele de la poarta? Nu am chef sa ma aplec, iti tin galeata si tu le arunci, ce spui?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cauta-ti un slugaci pentru asta, nu-s disponibil!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Poate fratele tau este! Sau sora ce ai zis ca ai... si oricum nu o facea degeaba, ti-as fi platit.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

N-ai sa vezi/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Bună, Flori happy
Faci ţuică sau gem?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te oferi s-o ajuti? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă o fac le culegi tu în locul meu? blushing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

V-ati invatat lenese, asta e problema, nu? Eu cu ce ma aleg? Ceva ce-mi convine, ca nu pentru 2 L de vin am si executat rolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu te mai baga tu, ca nu a vorbit cu tine!

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Gem. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Democratia imi permite sa ma bag, sa-mi sustin o opinie, etc/

| Mădă0611 a răspuns:

Eu ma mulumesc cu putin, vreau curatenie, lumina, caldura si liniste, daca vad ceva in plus ma gandesc "pentru ce?", dar daca intentionezi sa imi iei astea, ii bai, scot psihopatul din mine la treaba. De exemplu nu mi-ar trebui piscina in curte, nici casa cu etaj, mansarda as vrea pentru lumina si stele love struck, nu as da mai mult de 50 de lei pe un ceas de mana, poate nici atat. Nu mi-as deschide o afacere care mi-ar aduce multi bani, dar mi-ar manca multi ani, sau toti anii. Nu mi-as deschide un cont la banca sa imi cumpar casa, ca poate mor si pe stresul meu ramane casa a altora. Tot zic de casa ca imi doresc mult una cum vreau, dar pfff, pentru ce? Maine poimaine mor. laughing

| Florentina9210 explică (pentru Mădă0611):

''Nu mi-as deschide un cont la banca sa imi cumpar casa, ca poate mor si pe stresul meu ramane casa a altora.'' Intotdeauna mi-a placut persoanele care gandesc cu 30 de ani in viitor.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Si daca ai castiga la loto tot asa ai fi? cred ca nu e faptul ca nu vrei si faptul ca asa te-ai adaptat tu si atat crezi ca meriti

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Si daca as castiga la loto. Mult/putin, frumos/urat sunt doar perceptii. Imi place curatenia, facuta de mine, la ce mi-ar trebui o casa mare daca tot timpul as sterge una alta? Si acasa fac asa si tot nu imi pare curat, ca nu stau singura. Piscina nu imi trebuie ca mi se pare o prostie sa muncesti atat pentru cateva ore de balaceala. Ceasul? Ca dau pe el 10 lei sau 1000000 de euro, tot ora aia o arata. Ziceam de ceas ca parca Justin Timberlake are unu de aur in cel mai recent clip.
Daca acum n-am vreo operatie estetica, daca as avea bani, ar trebui sa imi fac, desi consider ca doar natural e frumos? Naturalul e unic.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Probabil ai putea angaja servitori care sa faca curatenie

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

"Imi place curatenia, facuta de mine". N-am atata incredere in cineva cat sa las sa imi atinga obiectele.

| OldSoul a răspuns:

Hmm, foarte buna intrebarea.
In general as risca cam tot atat timp cat este vorba de bani sau alte bunuri materiale, dar cand e vorba despre unii oameni nu-mi pot asuma un asemenea risc, cel putin nu fara a avea o "garantie".

Cat despre principii, ambele sunt adevarate, pana acum doua zile mergeam pe primul, cautam perfectiunea, dar datorita unui articol incep sa renunt in cautarea perfectiunei pentru ca nu exista, iar aceasta cautare a perfectiunei duce mai mult spre pierderea unor oportunitati valoroase.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Eu ce ti-am zis? asa ca lasa prostiile si pune mai multe poze. happy

| J0B0MAT a răspuns:

Risc atunci când cred că dacă aş pierde, nu m-ar afecta foarte tare.
Oh, merg pe principiul întotdeauna este loc de mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cu viata joc ruleta ruseasca, oricum nu am ce pierde.Pe numele meu este doar masina de spalat vase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca nu ai incotro sau doar daca chiar merita.