| DavidutzAgache694 a întrebat:

Vouă vi se întâmplă să spuneți un lucru cuiva dar sa aveți altceva în minte? Adica de ex va întreabă o persoană ceva și voi răspundeți imediat sau stați sa va gândiți la ce răspuns sa dați? Pt ca pe mine când ma întreabă cineva ceva sau vb cu mine ii spun instant ce îmi iese pe gura adică nu stau sa ma gândesc prea mult

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ia-ti 2-3 secunde inainte sa raspunzi, nu esti la maraton, ai fi surprins sa vezi ce beneficiu iti aduce in comunicare, nu trebuie sa iti iei panica de a raspunde instant daca vrei sa eviti sa scoti ce nu trebuie pe gura.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar mincinosi pot sa faca asta, cei sinceri nu.

| dullcat a răspuns:

Eu prefer sa ma mai gandesc un pic de cele mai multe ori, nu sa las gura sa ma ia pe dinainte. Exista multe situatii in viata in care se va dovedi ca strategia ta e super nasoala, ai grija. laughing

| lpavel a răspuns:

Mda, dar asta e o mare prostie din partea ta! Eu sigur nu sunt asa dar mai sunt ca tine dar asta nu inseamna ca e bine, schimba acest obicei ca nu e normal, nu e tocmai inteligent...