| 2puncteics a întrebat:

Vreau ca intr-o luna sa dau abdomenu jos sa fie perfect plat ce exerciti sa fac?

hai ca dau si funda

Răspuns Câştigător
| BabyDollRalukks a răspuns:

Cat mai multe abdomene, genoflexiuni, rotari laterale ale trunchiului...etc. Adica cat mai multe exercitii care solicita bazinul si abdomenul. Ar fi ideal sa ai un program zilnic,cu ora fixa si mese regulate,de asemenea, la ore fixe. Mancatul la ore stabilite slabeste foarte mult, si de altfel e foarte sanatos.Ai grija sa bei cat mai multa apa(2l pe zi ar fi perfect) plata, nu carbogazoasa, deoarece aceea are gaze care te-ar putea balona.Incearca sa eviti grasimile si sa mananci cat mai multe legume si fructe proaspete si spalate bine. Incearca sa eviti excesul de sare sau de grasimi. Nici cerealele nu sunt pe lista cea neagra. Un bol cu musli cumparat de la vreun Plafar sau de la un super-market(dar studiate ingredientele cu grija) si cu lapte este foarte bun. O banana,un ou fiert moale si un iaurt de dimineata sunt foarte hranitoare,ofera un plus de energie si calciu pentru intreaga zi. Dupa masa, un bol mic cu supa de legume(facuta in casa, bineinteles) si dupa 30 de minute, un mar fac minuni. Seara este de preferat o salata de cruditati si/sau cu verdeturi, urmate dupa 30 minute o portocala. Este bine sa iei cina pe la ora 18:00, 19:30 cel tarziu pentru ca mancarea sa se digere cat mai repede. Dormitul pe un timp indelungat ajuta si el la eliminarea surplusului de grasime de pe abdomenul tau,deoarece in timpul somnului,psihicul tau este cumva amortit si nu iti cere mancare, si astfel, te vei trezi mult mai revigorat si odihnit. Sper ca te-am ajutat! (nu sunt luate dupa netwinking Sunt lucruri pe care si eu le-am urmat acum ceva timp si m-au ajutat!) Succes!

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Pai intr-o luna nu ai cum sa dai jos asa repede, poate, dar nu chiar sa fie si plat.Ar fi posibil dar este foarte daunator pentru organism deoarece slabeste prea dintr-o data, si apar alte si alte complicatii.Pai ai putea face abdomene(muuuulte),alergatul,ciclismul, innotul, si alte exercitii ce solicita abdomenul.