| korincik03 a întrebat:

Vreau foarte tare sa slabesc si am auzit de la niste cunoscuti ca pot slabi foarte repede daca voi bea in fiecare dimineata pe stomacul gol cite un pahar mic de oțet (acid acetic), imi va afecta asta serios sanatatea?
scuze de categorie

6 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Încercaţi toate metodele să slăbiţi, numai un stil de viaţă sănătos nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asta. Otetul, este acid si iti poate crea probleme.

| Kennziiie a răspuns:

Sa nu faci tampenia sa bei otet! Mai ales pe stomacul gol! Am o colega care a facut asta si a ajuns in spital!

| yanira4u a răspuns:

Sa nu faci niciodata prostia sa urmezi diete minune sau mai ales cu pastile...mai ales cu pastile.niciodata...inceraca sa manaci la aceleasi ore.de ex dimineata inainte sa pleci la scoala dupa cand vii si seara la aceeasi ora cu min 2 ore inainte sa te culci. si chiar daca nu tii un regim deja se va cunoaste.fa miscare, exercitii fizice alearga. apoi elimina prajelile, dulciurile fast fooodul.nu te infometa. daca faci asta mai tare te ingrasi dupa.mamanca 3 mese principale iar daca ti.e foame si doau gustari. dustari repezentate de un fruct.sau niste biscuiti dietetici.nu manaca niciodata ciocolata sau dulciuri pe stomacul gol.

| Linguritza a răspuns:

Mai nu face vreo tampenie ca asta. Vrei sa slabesti? Punete si alearga in fiecare zi sau macar de 3 ori pe saptamana cate 3 km-4 km de exemplu si inlocuieste pentru o perioada toate mancarurile care ingrasa cu fructe si legume. Este bine sa mananci foarte multe fructe si legume. Nu sa mananci 2 mere si gata, poti alerga. Nu! Mananca cat mai mult ca organismul tau sa transforme aceste mancaruri in energie. Cu timpul daca te vei tine de alergat si de mancat asa fructe si legume ai sa vezi ca vei avea energie pe care o sa inceapa sa iti placa sa o elimini pan alergare, sau facand sport in general.

Succes!

| Ioana02red a răspuns:

Nu e ok cu otet! Poate o lingurita -2 de otet de mere la un pahar de apa. Mai bine bea un ceai verde de calitate, nu mai manca prajeli, doar "chestii" fierte, orez, legume, cartofi supa crema de legume, fructe, cereale cu lapte, salate, paine neagra, iaurt, biscuiti din cereale, exclus bauturi carbogazoase ...nici macar apa minerala, ciocolata doar amaruie si alearga si fa exercitii jumatate de ora de 2 ori pe zi. Cam in 2-3 saptamani dai jos considerabil. \ peste 5 kg zic eu happy Dar beai ceai ca ajuta la arderea grasimilor. Ceai verde cu aroma de lamaie si vanilie spre exemlpu. De la Fares e aprox. 2lei. Faci mai mult odata si il bei rece. adica nu cald. il bei ca pe apa, ca pe un suc.
Succes! happy