| SchIULIA a întrebat:

Vreau niste informatii despre profilul filologie ( la ce dau teza, daca este greu acest profil) Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Filologia e un profil potrivit pentru cei carora le plac lectura si limbile straine.
Se pune accent pe limba romana, limba engleza, limba franceza, istorie si geografie.
Teza dai la limba romana, istorie sau geografie (la alegere), limba latina (desi nu e foarte importanta, se face doar o ora pe saptamana) si la engleza sau franceza (daca majoritatea elevilor din clasa au facut engleza din clasa a 3-a, dati toti teza la engleza si invers, in cazul limbii franceze).

Greu pot spune ca este daca nu citesti si daca nu te pricepi la limbile straine. In rest, nu ai alte probleme.

Succes! happy

2 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Pentru putin!
In caz ca vrei sa mai afli ceva despre celelalte ore sau alte informatii, contacteaza-ma! happy