| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi scot niste alunite de pe gat chirurgical.Nu prea ma pricep, daca imi face anestezie locala, imi amorteste pielea din zona aia sau imi amorteste gatul si nu mai pot sa vorbesc etc? Si cat dureaza efectul anesteziei? Multumesc

Răspuns Câştigător
| SilviaPunct a răspuns:

Salut! Daca sunt doar niste alunite iti face anestezie locala- iti injecteaza Lidocaina (Xilina) si iti amorteste pielea in jurul alunitei big grin Vei putea vorbi fara probleme.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine le lasi, e cam periculos cu alunitele. nu dureaza mult.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai sigur daca le scot pentru ca sunt destul de mari si pot sa provoace necazuri.