| beebbe23 a întrebat:

Vreau să mă apuc de o poveste, da-ţi-mi vă rog un nume puppy dog eyes

16 răspunsuri:
| Katherine3003 a răspuns:

Fii mai explicit! In ce sens sa te apuci "de o poveste"? Sa citesti una sau sa scrii?

| beebbe23 explică (pentru Katherine3003):

Să scriu una, scuzewinking

| Katherine3003 a răspuns (pentru beebbe23):

Gandeste-te la subiect. Actiunea e importanta intr-o opera epica, chiar daca e de dimensiuni reduse. Cu siguranta ai o idee. Porneste de la ea. Pentru un titlu e important sa fie in stransa legatura cu textul. Deci, povesteste putin despre ce vrei sa scrii si fac tot posibilul sa iti dau un titlu bunhappy

| beebbe23 explică (pentru Katherine3003):

Păi vreau sa fie despre nişte prieteni, care au plecat împreună la liceu, în altă ţară, unde s-au împrietenit destul de greu cu alţi colegi. Şi, in drum spre o petrecere, maşina lor se strică, unul dintre ei ducându-se dupa ajutor, prin pădure. Acolo el este muşcat de un vârcolac/vampir, înca nu sunt sigur ce, el neştiind ce se întâmplă cu el, cu şimturile lui care o iau razna. Şi cam atât m-am gândit.

| beebbe23 explică (pentru Katherine3003):

Deci?

| Katherine3003 a răspuns (pentru beebbe23):

Subiectul e interesant. Te-ai gandit daca va fi o poveste de dragoste, sau ceva de genu? Oricum un titlu potrivit, dupa parerea mea, ar fi "RASARITUL SOARELUI". Sa iti si explic putin de ce: rasaritul prevesteste o noua zi, deci dupa ce X (acel prieten care e muscat) trece prin aceasta transformare totul i se pare nou. Incepe o noua viata. Te poti gandi la asta si daca nu iti place spune-mi, ma voi gandi la alt ceva.

| beebbe23 explică (pentru Katherine3003):

Mersiiiiiiii mult. Chiar eşti bună la asta smug

| beebbe23 explică (pentru Katherine3003):

Dar dacă mai ai şi alte idei pe care vrei să le zici, le poţi zice

| Katherine3003 a răspuns (pentru beebbe23):

Multumesc. Scriu si eu si de aceea am ceva experienta.
Descriarea ta mi-a dat foarte multe idei. Daca esti interesat/interesanta imi poti lasa ID-ul de mess si mai discutamhappy

| beebbe23 explică (pentru Katherine3003):

Id-ul meu este ardeleanu_bebe@yahoo.com

| JustSmileK a răspuns:

Pai dar nu poti pune un titlu asa in bataia vantului, treuie sa aiba legatura cu povestea, nu? Despre ce vrei sa scrii?

| beebbe23 explică (pentru JustSmileK):

Supernatural

| beebbe23 explică (pentru beebbe23):

Nu serialul, supernatural în general, vampiri, fantome, vârcolaci, etc

| JustSmileK a răspuns (pentru beebbe23):

Nu trebuie sa incepi cu titlul neaparat, te poti apuca de poveste si la final poti alege titlul potrivit.

| gyovany95 a răspuns:

Dragostea, cea mai lentă formă de sincidere conștientă.

| Cronic a răspuns:

Greuceanu este frumoasa am citit-o cand eram mai mic