| PisicaAristocrata a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un parfum. Puteti sa-mi recomandati unul?

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Parfumul nu ti-l cumperi la recomandarea cuiva.
Te duci in magazin, pui un strop de parfum pe incheietura mainii stangi, alt strop de alt parfum pe incheietura mainii drepte, pleci, te plimbi juma' de ora si pe urma mirosi ambele incheieturi si vezi care parfum iti place mai mult.
Parfumul nu este ceea ce simti tu cand apropii sticluta de nas, ci mirosul corpului tau combinat cu un parfum.
De asemenea, cand iti iei un parfum, il alegi si in functie de ocaziile in care il vei purta. Nu folosesti niciodata acelasi parfum cand mergi in club si cand mergi la o nunta simandicoasa (de pilda).
Conteaza si varsta pe care o ai. Daca esti foarte tanara, alegi un parfum fructat, iar daca esti o femeie matura, alegi unul floral, discret.
Deci, mergi intr-un magazin, miroase mai multe sticlute, alege doua parfumuri si cumpara unul.

| Barajag a răspuns:

Eu am Opium, este cu adevarat bun si persista mirosulbig grin

mira
| mira a răspuns:

Masumi.

| Dan a răspuns:

NinaRici!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pai ar fi "Givency"(inger si demon)... UnitedColoursBenetton pentru ea. dar pana la urma, alegerea iti apartinewinkingpaa

| OanaG a răspuns:

Heiress love struck

| Anca a răspuns:

DA laughing

Armani She laughing Asta il folosesc, asta imi place.
Sunt f sensibila la parfumuri. Suport putine!
Imi mai placea intr-un timp Bvlgari Omnia.

Incearca. le!
Eu sunt fidela unui parfum pana ma plictisesc de el!
big grin big grin big grin

| TheToxicNightmare a răspuns:

My Grivenchi Dream.(miroase foarte bine, ti-l garantez)

| thegreenalien a răspuns:

Angel - Thierry Mugler:X

| craciunitza_7057 a răspuns:

Dulce:nina ricci nina, guees-guess gold, hypnosde-lancome, ange ou demon gyvenchy
fresh:bvlgari omnia cristaline
chypre coco madmoiselle chanel
preferatul meu un pic sarat :hermes elixir de merveilles

| Ioana22B a răspuns:

Northen Lights[daca iti place sa fii mai fresh]
Dancing Lady[aroma placuta de portocala]

| georgianna a răspuns:

Chance-coco channel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...sunt multe firme cu parfumuri.,. nu trebuie sa-ti recomandam noi important ce iti place tie sa alegibig grin si eu am intrebat si toti mi-am raspuns diferit nu stiu dupa cine sa ma iaubig grin alege parfumul care il consideri tu happy dai si o fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era si cazu`big grin.laughing Precious de la Oriflame. Cel mai fain si mirosul persista foarte multlove struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca acest lucru depinde de stilul tau pe care-l vrei sa-l alegi. Este alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Little Wite Dress
XX Nice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce iti place, eu ador prada, dar nu prea se gaseste

| Andreea_2261 a răspuns:

Daca iti plac parfumurile cu o nota desenzualitate poti sa incerci ninna ricci - ricci ricci...eu il folosesc si e superb! te pooop