| cristina_9394 a întrebat:

Vreau sa-mi dau gaura in ureche:-s
Sincer mi-e cam frica:-s Si nu stiu in ce parte(stanga sau dreapta)
Problema e ca am incercat acasa si m-a luat cu ametelistraight face
Ce sa faccrying Vreau mult sa-mi daucrying

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu încerci acasă în primul rând. Există locuri unde poţi face aşa ceva. Acasă te poţi alege cu o infecţie frumoasă. Depinde de tine! Baftă!

| valy a răspuns:

Pai la voi fetele va da-ti gaura in ambele urechi. dar pe la tine prin oras nu se gasesc locuri special amenajate pentru asfel de chestii? daca nu se gasesc. te-as sfatui sa stai in banca ta sa nu se infecteze sau ceva de genu

| cosima11 a răspuns:

Cel mai bine te duci la un salon si acolo rezolvi 1-2 "problemitza" asta.tongue nici nu te doare si nici nu risti sa ti se infecteze :*

| Angiutssa a răspuns:

Te duci frumusel la un magazin cu bijuterii de aur si ii zici vanzatoarei ca vrei sa-ti dai o gaura. Daca esti minora se poate sa nu te lase decat cu un adult.Gaurile se fac cu un pistol special:intr-o parte se pune cercelul medicinal(pe care trebuie sa-l tii in ureche 2 saptamani)si intr-o parte surubul. Apasa pe o chestie si gata gaura.(dupa cum observi se face direct cu cercelul)Nu doare mai deloc, nu trebuie sa-ti fie frica de durere.Cand ajungi acasa pui niste spirt pe o bucatica de vata si picuri putin, rotind in acelasi timp cercelul(ca sa nu se lipeasca). Faci asta in fiecare seara si dimineata timp de 2 saptamani.
Eu mi-am facut 2 gauri in urechea stanga.
Uite cum arata pistolul:
http://www.fancywebshop.com/catalog/images/piercing%20gun5.jpg
Multa bafta!
Later edit:Am uitat sa precizez ca o gaura costa intr 10 si 20 de lei.

| вяυηєтα a răspuns:

Hi! Nu ai de ce te teme daca mergi la un salon; acolo gaurile se fac cu un pistol special si totul e steril. Te doare putin, si zilele care urmeaza trebuie sa ai putina grija sa nu se infecteze, dar in mod cert nu se compara cu gaurile facute acasa. Eu personal mi-am facut la salon trei gauri in aceeasi zi, dar sus in cartilagiu, nu in lobul urechii. M-a durut cateva zile, dar apoi nu am mai avut probleme. Bafta!

| icecream_2456 a răspuns:

Daca intr-adevar vrei atunci du-te la salon si dati pentru ca nu doare...nu stiu ce sa-ti spun eu stiu ca daca iti pui in drepta si si esti baiat atunci esti gay dar daca esti fata nu cred ca are importanta