| sexmydefice a întrebat:

Vreau sa-mi fac un tatuaj acasa fara ac.Stie cineva cum se face?:$

5 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Ai nevoie de instrumente de colorat (pensule, acuarele, pixuri etc.) si multa imaginatie!
Bafta :-)

| Betii69 a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa ai forma pe care o vrei;
2.O pensula/carioca foarte subtire
3. Daca ai ales pensula iti trebuie culori speciale pentru piele
4. Urmeaza conturul formei
5. Daca esti talentat fa-i detaliile desenului/roaga pe cineva sa te ajute!
Era indicat sa faci mai intai cu pensula fiindca la final trebuie sa conturezi de 2-3 ori tatuajul ca sa ramana cel putin o saptamana! Bafta la tatuaj/e! Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| LittlePandaa a răspuns:

Pai daca vrei sa fie permanent trebuie tot cu acul. Infigi acul cate putin in piele dar acul sa fie cu seringa si sa ai cerneala in ea. Asta in cazul in care vrei acasa si nu vrei sa dai bani. ^^

Ma bucur ca ti.am fost de folos.