| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să-mi îngroș vocea. sad nu știu de ce naiba am o voce atât de slabă, monotonă... uneori evit să vorbesc pentru că mi-e rușine. Fumatul știu că mi-ar îngroșa vocea, dar apoi aș scăpa greu de el. Serios! Eu chiar sunt trist pentru asta :'(

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vocea se îngroașă de la sine cu timpul. Să o îngroși în mod artificial, riști să te îmbolnăvești.

o p

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Chestia e că fratele meu mai mic are vocea parca mai groasa ca a mea. Sper sa se schimbe cât mai repede.

| Celcestietot a răspuns:

Nu te apuca de fumat, ca o sa ti se schimbe, iar daca nu crezi asta, mai bine viziteaza un doctor si spune-i problema ta!

| Pandele2k20 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti, Eu mi.am schimbat vocea in 3 zile, parea o raguseala banala, la un moment dat am luat pastile, dar se pare ca am ramas cu ea, si nu a fost o raguseala, mi s-a schimbat vocea!

| anonim_4396 explică (pentru Pandele2k20):

Și câți ani aveai?