| Gaby_El_1989 a întrebat:

Vreau sa știu cum se numesc bicicletele ce nu au scaun...

4 răspunsuri:
| mohi789 a răspuns:

Se estimează că mersul pe bicicletă este de trei ori mai eficient din punct de vedere energetic decât Există două categorii mari de furci: cu amortizor și fără amortizor Se mai numesc deraioare (derailleur)Este scaunul bicicletei.

| Bybanu a răspuns (pentru mohi789):

Derilezi frate ce ai?

ai copiat aiurea si mai faci si confuzie...
- ai zis de furca ca sunt cu amortizor si fara
- pe urma ai zis de deraioare - ala este macaraua/schimbarul de la roata din spate
- si ca sa stii scaunul bicicletei este sauawinking care stai cu curul pe ea

| AtateaConditii a răspuns (pentru Bybanu):

Si totusi nu ati raspuns nici care la intrebare concretlaughing. Bicicleta BMX cea pentru scheme, unele au altele nu trebuie specificat daca vrei cu sau fara ca sunt de 2 tipuri.

| Bybanu a răspuns (pentru AtateaConditii):

Stiam si eu ca unele bmx dar am cautat dupa o denumire anume si nu am gasit! si ca sa raspund ca se numesc: bmx fara sa/sea era aiurealaughing)