| paramore a întrebat:

Vreau sa va povestesc ceva, care este adevarat, mi se intampla mie...deci eu de ceva timp visez o fetita... dar e mereu aceeasi, si in vis e fetita mea.cateodata e trista, cateodata e vesela:-ssvorbeste cu mine, acum ultima oara cand am visat-o imi zicea "mami", o data dupa ce am visat-o, mergand pe drum am vazut o femeie cu o fetita in brate si semana perfect cu fata din visul meu, ma fixa asa ciudat de m-am speriat! nu sunt eu aia superstitioasa sau mai stiu eu ce, dar intrebarea mea e:cum poti visa pe candva de atatea ori, candva care nu e real, si de fiecare data sa aiba acelasi chip?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Caută aici: www.elystar.ro
Pa, pa.

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Păi...ideea este că în vise este imposibil să vezi pe cineva pe cine nu ai văzut în realitate, chiar dacă nu ţii minte. Mintea nu poate crea oameni noi, doar îi reproduci pe cei pe care îi vezi, deci ai văzut acea fată şi ţi-a rămas undeva în inconştient(Repet, nu trebuie să îţi aminteşti că ai văzut-o), fiind redată în vise. Nu este nimic ciudat, doar că e destul de probabil să se întâmple aşa ceva, mai ales dacă eşti din acelaşi oraş sau zonă cu acea fetiţă.

| madagascar a răspuns:

Si mie nmi se intampla sa visez oameni pe care nu-i cunosc si dupa un timp sa-i cunosc si in realitate, oricum eu am vise ciudate si de multe ori reale, predictive