| angelica02 a întrebat:

Vreau si eu o rugaciune sa imi ajute Dumnezeu

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Roaga-te din suflet cu toata ardoarea si credinta si atunci daca Dumnezeu vede ce ai in suflet si ce-ti doresti, poate raspunde.

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Spune-i ce simți și vorbește cu respect și dacă e în armonie cu voința sa te asculta. 1Ioan5:14

| ToKen a răspuns:

Sa va dea Dumnezeu sanatate si Maicuta Domnului impreuna cu el ca sa nu il lase singurel la greu! Nu stiu nicio rugaciune.

| MistretulPufos a răspuns (pentru ToKen):

Era de la Roby Roberto, nu? laughing

| ToKen a răspuns (pentru MistretulPufos):

Desigur laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

Preotul acela insurat de care erai indragostita, nu te-a invatat nimic?

http://www.tpu.ro/......e-familie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că mere asta thinking

„În mâinile Milostivirii Tale celei mari, o Dumnezeul meu, încredințez sufletul și trupul meu, simțirile și graiurile mele, sfaturile și gândurile mele, lucrurile și toate cele trebuincioase ale trupului și sufletului meu.Iar Tu, deci, binecuvântează-mă, miluiește-mă și mă izbăvește de tot răul, ca, petrecând viață fără de păcat în toate zilele vieții mele, să ajung la viața cea veșnică cu Sfinții Tăi, în Împărăția Ta, și cu dânșii să te slăvesc în veci. Amin. "
Orice rugăciune spui, te ajută Dumnezeu... „Tatăl Nostru ", cică.

| 6684464 a răspuns:

Sa-L ajuti? Roaga-te pentru altii.

Sa te ajute? "Tatal nostru", de restul se ocupa El. Matei 6:7, 8
Evrei 4:15, 16

| wpetterssone a răspuns:

Rugăciunea se alcătuiește cu propriile cuvinte, nu trebuie să citești pagini pe care nu le înțelegi. Totul trebuie să fie simplu.

| Ben00 a răspuns:

Paraclisul Maicii Domnului

| Lămâie00 a răspuns:

Tartărul Nostru, carele ești în pămant, dar nu în cer!
Smintească-ne numele tau, vie împarăția Ta. Carnea noastră cea de toate zilele, da-ne-o nouă astazi. Și nu ne ierta nouă greșelile noastre, precum nici noi nu iertăm dușmanii nostri, ci ne pedepsește după merit. Și nu ne lăsa în ispita Zeului, ci ne izbaveste de preotul viclean. Căci a ta este puterea și slava. A lui Tată-meu, a feciorului și a Sfantului Eu. Nima!

Răspuns utilizator avertizat
| aserbuta a răspuns:

Zii şi tu Dă Doamne! O să ştie el despre ce vorbeşti.