| ERMO a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce ar trebui sa invat la geografie pentru teza din clasa a 8-a.Nu vreau sa repet tot ce am facut este enorm, vreau o schema ca sa inteleg geografia asta de clasa a-8-a pls(funda +vot)

1 răspuns:
| vivigirl a răspuns:

Lanturile muntoase( pasurile, raurile ce strabat muntii, cum s-au format.), podisurile, campiile, Delta Dunarii, noua ne-a dat de scris 2 asemanari si 3 deosebiri. la nu mai stiu ce munti laughing. Eu zic sa repeti la tot. Nu e grea teza.sa nu-ti faci griji tongue.