| anonim_4396 a întrebat:

Zilele trecute am citit un articol in care zicea ca 21 de copii au plecat intr-o excursie de cateva saptamani ( parca) si cand s-au intors 7 dinte-e fete erau insarcinate. Desigur aveau varste intre 13 si 15 ani. Ma intreb eu, asta e viitorul nostru? Sau poate asa mai scapam de oameni in viitor, adica toti se plang ca suntem prea multi dar daca lucrurile avanseaza asa, toti prostii fac sex la 15 ani si fetele (mai proaste) raman si insarcinate, si pana la 18 ani fac nu stiu cate avorturi, si dupa numai pot face copii deloc, doar asa sa mai scada populatia Pamantului? Retin un post acum cateva luni (din pacate nu si cine l-a scris) in care se lua de mine ca ziceam ca generatiile devin din ce in ce mai proaste, si el/ea zicea ca eu gresesc, dupa mintea lui/ei sunt din ce in ce mai destepte. Unde se vede inteligenta in chestia asta? Poate ma lamureste cineva si pe mine.

20 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu era de la noi, ci de pe la vecini. Bosnia parca. Excursia era de doar 5 zile, nu de citeva saptamini. Daca tot raportezi niste chestii, verifica sursele inainte sa o dai cu "parca". Populatia pamintului nu scade asa. O sa sufere un virus gen Ebola o mutatie de rade macar citeva sute de milioane in citeva luni si atunci sa vezi distractie.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Daca era importanta tara sau timpul cat au stat, notam undeva. nu aia era ideea.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba erau, mai ales perioada. Mi se pare fantastic ca s-a intimplat treaba asta in doar 5 zile. La draq, astea au plecat toate la ovulatie si au ramas gravide mai ra u ca hamsterii!

| sappy a răspuns:

Fara educatie, nimic nu se va schimba in bine!

| Doub a răspuns:

Copii distrusi si fara educatie.Ce sa le faci?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ca tot esti religioasa. aici se potriveste vorba aia, bataia e rupta din rai.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Conteaza ce fel de bataielaughing. Sunt contra violentei atat fizice, cat si verbale, dar "o palmuta" nu strica niciodata unor copii de genu. Apropo, sarbatori fericite.winking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Nu am zis nici eu sa fie legat de pat si batut 24/7 dar o palma din cand in cand sa ii se aminteasca cine e tatal si mama in casa, nu strica.
la fel

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bataita de genul asta e chiar foarte buna. E ca un RESET la PC.winking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intr-adevar am observat ca majoritatea copiilor ratati, adica de astia care nu au respect pentru nimeni si nimic, au fost crescuti in floare. rasfatati. se mai mira ca la 18 ani isi bat parintii.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

" se mai mira ca la 18 ani isi bat parintii."-trist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sunt generatii din ce in ce mai proaste si vor fi din cauza ca si populatia intregii planete e proportionala cu prostia pe care o gasesti zilnic peste tot.
Dupa cum merg treburile, pe viitor intr-o generatie 90% vor fi doar niste animale evoluate, iar restul vor fi oameni care vor face ceva in viata care depaseste sfera banalului.
Faza e ca in ziua de azi traim cica vremuri mai bune, adica e mai putina saracie ca inainte, stiinta/tehnologia a avansat, dar metodele de educare in familie probabil n-au suferit deloc imbunatatiri. La scoala sunt anumite conditii mai bune ca altadata, educatia insa e facuta si acolo de mantuiala pentru majoritatea. 2-3 copii sunt buni, iar restul vin la scoala ca sa fumeze cu restul camarazilor.

Pana la urma sa nu ne gandim la copiii respectivi. Mai degraba ne gandim la tampitii care le-au dat nastere si nu stiu sa aiba grija de ei pana devin adulti pe propriile picioare.
Ar trebui naiba pe viitor sa nu iti dea voie sa nasti copilul la spital daca nu vei avea cu ce bani sa-l cresti sau daca nu pari sa posezi aptitudini necesare pentru a fi parinte(mai sunt si unii bolnavi cu toate boalele cu toate capu'). Prea multi copii se fac pentru alocatie in Romania cel putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Data nasterii: 1 Ian 1915 rolling on the floor
Se explica multe.

| Otto2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu,is batran laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai avea doar o farama de dreptate cel ce ti-a zis ca generatiile devin din ce in ce mai destepte.Nu, de fapt doar cateva persoane din generatia noastra (gen Ionut Budisteanu) fac parte din categoria oamenilor destepti.Dar, in ansamblu tu ai dreptate luand ca exemplu chiar articolul pe care l-ai prezentat mai sus.Am observat ca si pe TPU sunt tineri de nici 14 ani care sunt complet indecisi daca sa-si inceapa sau nu viata sexuala.Dar la ce ne-am astepta avand in vedere ca peste tot se promoveaza idiocratia.

| Otto2014 a răspuns:

Ma gandesc cum o sa fie peste 40 de ani...
Cred ca sex de la 6 ani si avorturi pe la 7-8 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Otto2014):

Da sa stii ca fetele raman insarcinate la 7, 8 ani... nici o logica.

| anonim_4396 explică (pentru Otto2014):

Cum mai exact? In Sims la versiunea 10 pe atunci?

| Otto2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci la 2-3 ani, e bine? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat