| anonim_4396 a întrebat:

Zilele trecute au fost extrem de obositoare, pentru picioarele mele ( am avut un șir destul de lung de evenimente la care trebuia neapărat să port pantofi cu toc tot timpul ), deci picioarele mele au avut de suferit din această cauză. Ce recomandați pentru ameliorarea de picioare obosite? In special, pentru durerea din zona osului piciorului și evitarea de formare a monturilor?

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Care e osul piciorului?

Ai acolo 14 falange, 5 metatarsiene, și încă 7 alte oase pe care nu ți le mai înșir și care se articulează între ele și cu tibia și peroneul, deci care anume?

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Am menționat formarea monturilor... e clar la ce mă refeream...