| lapte1cucereale99 a întrebat:

Am voie sa merg intre orele 22-5 pe strada daca am certificatul cu 2 vaccinuri facute?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca s-a scos restrictia, sincer.

Dar nu te prea verifica nimeni deocamdată. Am testat laughing

Pana acum nici macar la drum lung n-am prins politie pe drum.

Iar străzile sunt super goale noaptea si dimineata pana la 5.

Si si daca nu ar fi ok certificatele alea, poti sa faci o declarație pe telefon si bifezi aia cu deplasarea pentru îngrijit persoane vârstnice. Pentru linistea ta.

| literallythesamebruh a răspuns:

In fiecare dimineață la orele 3-4 umblu pe străzi și nu am fost verificat de nimeni, pentru că străzile sunt pustii la orele astea. Țin să menționez că am certificat verde obținut prin recuperare după boală, dar și fără nu cred că e vreun motiv de îngrijorare.

| Catalin77945 a răspuns:

Da,linistit

Răspuns utilizator avertizat
| Anoniq a răspuns:

Da, ai voie și dacă nu ești vaccinat