| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, sunt la liceu in clasa a 10-a și fac ore in sistem hibrid, adică o săptămâna jumătate și după in cealalta săptămâna cealalta jumătate, problema este ca la noi in școala sunt deja 2 copii și 2 profesoare și mai sunt și alții de care nu se știe, adică nu știm noi elevii, plus ca rata de infectare in orașul respectiv este de 2.50 și restul școlilor sunt închise, ce mai așteaptă? Doar cele 2 cazuri apar cum ca ar exista, cele doua profesoare nu, și mulți alți copii! Suntem peste 500 de copii in acel liceu. Sincer mie îmi este frica sa mai merg. Nu o sa se închidă?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
1 răspuns:
| iamprettybored a răspuns:

Eu din ce știu orele oricum se "difuzează" și online pe platforme, poate trebuie să completezi niște hârtii, dar de stat acasă sigur poți sta, împreună cu cealaltă jumătate de clasă. Nici eu nu m-aș risca în locul tău.