| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Buna TPU!
Dacă sunt confirmat pozitiv, se duc cele 14 zile de carantină, ce pot face dupa, adică trebuie să mă testez dupa 14 zile?
La scoala pot merge fara test după 14 zile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti legatura permanent cu medicul de familie si faci exact cum zice el, nu faci de capul tau, respecta carantina stai in casa stai in izolare 14 zile si după ce au trecut cele 14 zile il suni pe medicul de familie si il intrebi ce faci de aici inainte.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Eu am putut merge la scoala dupa 14 zile fara sa ma vaccinez. Totusi nu strica sa te testezi