| Stincker3043 a întrebat:

am vazut stirea de azi a D-lui presedinte cu noile masuri de relaxare. Daca eu merg pe data de 15 in Romania din Germania voi fi nevoit sa intru in auto-izolare?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Presedintele poate face doar o sugestie sau propunere, nu depind de el masurile in starea de alerta, aceste masuri sunt luate de Guvern. De asemenea nu se stie daca sigur daca va fi prelungita starea de alerta dupa 15 iunie si daca aceasta va fi aprobata ori nu de Parlament, cel putin Ciolacu si Ponta au spus ca o sa voteze impotriva.
Fata de acestea nimeni nu-ti poate da un raspuns sigur, este posibil sa fii nevoit sa intri sau sa nu intri. O sa afli inainte de 15 iunie, asa ca urmareste stirile.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate sti! S-ar putea ca Parlamentul sa nu aprobe prelungirea starii de necesitate!