| hifie a întrebat:

Cand este necesar sa faci testul? De exemplu daca te muti in chirie, calatoresti cu trenul, mergi in alte orase, la stomatolog ai nevoie de test inainte sau doar daca mergi in alta tara, as vrea sa imi spuneti toate situatiile cand ai nevoie, multumesc

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ti se cere, cand ai simptome sau cand ai fost contact direct cu bolnavi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creed ca in momentul asta doar la internare in spital esti conditionat