| JetBlueJet a întrebat:

Cand primesti certificatul de vaccinare?
La prima doza sau dupa cea de-a 2-a?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

După ambele.

| mont a răspuns:

Adeverința după fiecare doza. Dar imun ești considerat doar la 10 zile după ce-a de-a doua doza, atunci ești scutit de carantine in caz ca vi din străinătate sau intrii in contact cu cineva pozitiv.

| NunuNini a răspuns:

Dupa cea de-a doua, categoric. Daca renunti dupa ce o faci pe prima, e ca si cum nu l-ai fi facut.

| PiouelPol a răspuns:

O adeverinta de vaccinare primesti dupa fiecare doza. Vaccinarea se considera completa la 10 zile de la rapel.

| zalecvdet a răspuns:

Cea de-a 2 a!