| alexandradlr a întrebat:

Care e treaba pana la urma cu testele covid la școală? Sunt derutata. Au zis ca vin, nu au mai venit, ca le facem la școală ca le facem acasă...

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste la scoala cu cinea: diriginte, profesori, secretariat...
Noi chiar nu avem cum sa te ajutam, ca nu suntem profesori la tine la scoala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai inca se discuta despre asta. Plecand inca de la faptul ca acest lucru poate sa fie foarte costisitor, pana la faptul ca nu toate acele teste respecta normele de igiena sanitata, pana sa ajunga in scoli.

Pe langa asta, sper sa nu o iei in nume de rau, daca as mai fi la scoala acum si ar fi vorba despre asta... zau daca mi-ar pasa aceste lucruri. Oricum parerea mea, in situatia in care as fi fost acolo, nu ar fi contant, si asta ar fi fost ultima mea problema big grin

Dar inteleg ca este o intrebare, este perfect normal.
Daca o sa vina o sa vina, daca nu nu.

Seara placuta sa ai! ^_^

| Anuket a răspuns:

Vorbește cu dirigintele să îți dea toate detaliile.

| 19flo79 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc sau sa te intristez, incerc doar sa fiu de ajutor:
In tara asta, tot ce zice statul (parlament, guvern cu toate ministerele, etc...), nu o sa realizeze la timp, NICIODATA!
Asa a fost de sute de ani pe aceste meleaguri!

Ce ar trebui sa faci tu?
1. Nu te mai stresa pentru lucruri care oricum nu depind de tine si nici nu ai cum sa le influentezi
2. Mergi linistita la scoala si cand vin testele o sa vezi
3. Fi in fiecare zi mai buna, la scoala, acasa, cu toti semenii si cu tot ce te inconjoara!

Răspuns utilizator avertizat