| SucDăMere a întrebat:

Cat de aproape credeti ca suntem de închiderea tuturor liceelor si școlilor?
Voi cum ati estima?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In B de maine am inteles.

| Drimmero a răspuns:

Pana in noiembrie cel tarziu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca o sa vedem de indata ce se termina vacanta de iarna. Presupun ca o sa se inchida si o sa se faca totul online.

| Mosotti a răspuns:

Azi am citit in ziar ca de maine se inchid pentru 14 zile, si daca scade nr de infectari, se redeschid, dar nu se vor mai redeschide clar.
Nu am inteles de ce le-a deschis cand se stia clar ca se va ajunge aici, de ce s-au jucat cu sanatatea oamenilor, nu pricep, adica pricep, stiu de ce, dar ma fac ca nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Maxim doua saptamini.
@Frank51: Nu aveti infectati pentru ca nimeni nu se testeaza.winking

| Frank51 a răspuns:

Departe. Eu stau la tara si la mine inca rata de infectare este 0(zero), adica nu avem nici macar un infectat. Majoritatea scolilor vor putea functiona in scenariul verde. Cele mai afectate scoli vor fi in orasele mari, unde daca situatia impune, trebuie sa se treaca pe scenariul rosu.

| Vântulalb a răspuns:

Eu estimez maxim 4-5 saptamani.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Eu cred ca o sa se inchida doar in localitatile in care rata de infectare e mare