| Zuse a întrebat:

Ce faci daca incepe cineva sa stranute la tine in masina si nu inceteaza?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde despre cine e vorba si daca foloseste servețele, batista sau nu.
De fel, ma enerveaza cand stranuta cineva si imi vine greu sa-i zic "Sanatate", "Noroc" sau alte din astea.

Ca raspuns la intrebare: m-as enerva si i-as zice sa iasa afara pana inceteaza.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dau drumul la incalzire.

| gemeni6226 a răspuns:

Exclus,nu am masinalaughing))dar daca as avea ii dau o batista, opresc masina si imi mai pun inca doua masti, dar deschid portile masinii sa intre aerul curat si astept pana termina.

| Legion7X a răspuns:

Ii dai o mască sau două sa si le pună pe amândouă, și ar trebui dat pe locul din spate. Sau iei persoane numai pe locul din spate, dacă n-au mască. este bine sa ai de rezervă in caz ca stranuta. Sau nu iei pe nimeni, ci doar din familie.
Daca ești pe taxi pui ca la americani, cu dubele alea cu deținuți, un paravan de plastic transparent laughing sa despartă locurile din spate cu cel din fată al soferului or să nu te încalice vreun ametit mai nelinistit. La final aerisesti, dai cu spray dezinfectant după ce a stranutat covidacu pe locul din spate. laughing

https://m.facebook.com/paravan.taxi/posts/132131688472135

| Trixt3r a răspuns:

In primul rand il intrebi daca are alergii...si daca are, il ajuti sa ajunga la o farmacie sa-si cumpere pastile.

| urgoodfriend a răspuns:

Il dai afara din masinalaughing