| Faranume97 a întrebat:

Cei care ati plecat spre Uk zilele astea, cu avionul, ati facut test inainte de plecare?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

In UK nu se mai cere test inainte de plecare. Cred doar sa completezi location form si posibil sa ceara sa cumperi un LFT pentru a doua zi.

| Faranume97 explică (pentru cuvant):

Am incercat sa fac check in dar imi scrie ca nu pot continua fara nu pun poze cu testul inainte de a calatori

| cuvant a răspuns (pentru Faranume97):

Faci location form din UK?
Poate cere asta daca cumva nu esti vaccinat cu ambele doze.

| Faranume97 explică (pentru cuvant):

Am reusit sa fac check-in ul, si fara a adauga vreun test covid, am citit la restrictii ca trebuie sa fac testul covid inainte si dupa ce ajung in uk

| cuvant a răspuns (pentru Faranume97):

Ok. Faci LFT ca il gasesti la 5 lire pe net