| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeți că va fi de Paște anul acesta având în vedere că numărul de cazuri Covid a început să crească în ultimele zile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ne spui in istoria moderna cand o simpla gripa a umplut sectiile de ATI 200 tari? Nu poti, iti zic eu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am eu solutii ca nu sunt expert in virusologie si nici macar medic. Dar primul pas e sa nu luam in deradere situatia si sa nu mai promovam rahaturi gen "Belgia a vaccinat doar 700 oameni ca stiu ei ce stiu"

| LPCTSTR a răspuns:

Aceeași neglijență ca până acum, bineînțeles.

| NotNamed a răspuns:

Creste de 2 saptamani boss. Pastele nu se va tine daca sunt suficiente cazuri cat sa fie stare de urgenta.

| Anonimul151 a răspuns:

Eu cred ca o sa fie ca anul trecut, adica o sa fie starea de urgenta, lookdown total in toata tara.Vor fi multe restrictii inclusiv declaratia, si exact cum a fost anul trecut dar sigur vor mai adauga ceva ca sa fie si ceva nou.Iar inainte de asta o sa se inchida scolile, eu cred ca o sa se inchida peste 2-3 saptamani, iar examenele se vor da si se vor sustine exact ca anul trecut.

Sper sa fie bun raspunsul meu happy

| mihaela000ela a răspuns:

Interesant! daca,nu stam potoliti, privind cozonacul si pasca, de pe masa, s-ar putea sa privim a doua zi de Paste. dintr-un salon...dar, fiecare face cel taie capu`!

| Ion1231 a răspuns:

Cum a fost si in anul 2020

| OanaDD a răspuns:

Probabil cum a fost de Craciun, nu la fel de grav ca anul trecut de Paste.