| rodij a întrebat:

Daca ai certificatul verde mai e nevoie sa faci test sau sa prezinti alte acte daca mergi in Olanda? Sau sa faci carantina?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cel mai bine cauți pe google "ambasada României în Olanda" și vei găsi site-ul lor cu multe informații pentru cetățenii români care sunt în Olanda sau vor să ajungă.
Dacă nu găsești informația necesară, le scrii un e-mail și vei primi răspuns.

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Ultima veste era ca daca esti vaccinat nu stai in carantina. Acum depinde, mergi la munca acolo?

| CIaudiu a răspuns:

Avand in vedere ca in Romania analfabetii nu se vaccineaza am devenit zona rosie pentru restul lumii, deci vei avea nevoie si de test negativ.

| anonimg a răspuns (pentru CIaudiu):

Ar trebui ca certificatul să se anuleze atunci când nu mai există respect.

| NunuNini a răspuns:

Fiecare tara cere altceva. Conditii care se schimba aproape zilnic. Intra pe MAE / Olanda si vezi ce cer.
https://www.mae.ro/node/51932