| Nilsson a întrebat:

De ce unele țări suspendă total vaccinarea cu Astra Zeneca în timp ce altele precum țara noastră au început să îl administreze chiar și persoanelor de peste 55 de ani?

https://www.digi24.ro/......ca-1466358

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Pentru ca, decat sa le arunce, fac comert cu ele in tarile mai sarace care nu isi pot permite sa fabrice propriul vaccin. Personal, cred ca ar trebui sa ne dea de gandit, nu spun mai multe pentru ca este interpretabil si stiu ca voi fi blamat.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Din acelaș motiv pentru care lasa oameni sa moara in spitale sau chiar ii omoară ei.
Daca tot ai vazut asta cu vecinul cred ca ai vazut si știrile in care oameni nu sunt tratați, sunt sedati sau sufocați.
Intrebarea mai bună ar fi de ce daca nu e adevarat ca aștea ne omoară pe capete in loc sa ne trateze multi asistenți si medici placa?
Sau alta ar fi de ce are voie doar unul sa intre in salonul pacienților mai nou fara alti martori?

| Nilsson explică (pentru Freya1):

Se plângea lumea de anul trecut că de ce n-au voie pacienții cu telefoane în salon.
Uite de asta, să nu fie demascată mizeria.
Dar uite că a fost demascată din interior de un cadru medical.

| Freya1 a răspuns (pentru Nilsson):

Poate o fi existând covid, ca nu vreau eu sa fiu contra la tot ca nu sunt miezul din pâine.Dar nu cred ca aceasta boala cu atenție din partea medicilor nu se vindeca.Nu cred ca oameni tineri fara probleme de sanatate si chiar si cu alte probleme de sanatate mor pe capete de la un virus, o răceală. Suntem in secolul 21, inteleg ca nu sa gasit leac la cancer, sida si alte boli incurabile, dar sa nu găsești un leac la o gripa imi vine greu sa cred.
Cand tu ca medic sti ca boala asta e de asa natura incat te omoară oricum, de ce nu ii dai frate macar un paracetamol? Ce poate sa ii faca mai rau de atat? De ce nu le dai oamenilor apa?

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca cetatenii acestora vor sa traiasca si sa nu le fure banii?