| Dragosdoar a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=0AySagDalY8

Ascultati ce spune acest om.
Se pare ca Vitamina D e chiar o solutie la covid 19. Nu o confirma doar cateva studii,ci mult mai multe.
Totusi. Stau si ma intreb. De ce nu se face la un nivel global aceasta recunoastere pentru vitamina D si rolul ei in a preveni socul imunitar in cazul infectiei cu covid? Chiar nici mass media sa nu difuzeze stiri legate despre lucrul asta?
Vitamina D e ieftina,e usor de gasit, nu prezita risc de toxicitate major nici macar la doze ridicate administrate zilnic, e chiar recomandata pentru ca oamenii stau foarte mult in case si nu mai o sintetizeaza prin piele de la lumina soarelui.

Aici aveti si un doctor care prezinta un studiu din Spania
https://www.youtube.com/watch?v=V8Ks9fUh2k8&t=1489s

NOTA PENTRU ADMINI SI PENTRU CEI CARE IMI DATI REPORT LA INTREBARE
INAINTE SA TRECETI LA ACTIUNI
VERIFICATI LINKURILE DIN DESCRIERE CA SA VEDETI CA NU FAC DEZINFORMARE.
https://www.youtube.com/watch?v=zd_oGkGJr04&t=35s

https://www.youtube.com/watch?v=FlYnHPpmY1E&t=77s

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Vitamina D ''poate'' avea efecte pozitive, dar o mana de studii nu sunt suficientelaughing Iar conspiratiile cu big pharma dateaza de zeci de ani, cand ai deja contracte de miliarde nu te impiedici in faptul ca Ion si John inghit niste vitamins Dlaughing

| Dragosdoar explică (pentru Wr3nch):

Https://www.youtube.com/watch?v=ZqZLMoLvhgk&t=437s
https://www.youtube.com/watch?v=ZqZLMoLvhgk&t=437s
https://www.youtube.com/watch?v=V8Ks9fUh2k8&t=248s

analiza donului doctor john cambpbell din UK asupra studiului pe vitamina D, te rog urmareste tot cap-coada la ce zice omu

| Wr3nch a răspuns (pentru Dragosdoar):

Boss tu stii ca lumea inca crede ca vaccinele produc autism pentru ca un singur tip a falsificat rezultatele la studiul facut de el ca sa devina faimos?laughing O fi utila vitamina D? Da, probabil. E un remediu magic? Nu. Ii poate ajuta pe unii, dar nu poti zice fara studii sistematice ca merge pe toata lumea.

| Wr3nch a răspuns (pentru Dragosdoar):

Apropo in video doctorul sustine ca toata lumea ar trebui sa poarte masca dar tu esti contralaughing Sau selectam doar ce ne place din video-urilaughing?

| Dragosdoar explică (pentru Wr3nch):

Da,le recomanda,nu le impune,ca politicieni. Si eu nu port masca, de regula cand e aglomeratie in transport, prefer viziera, nu se spune nimic despre aia. Protejeaza ochii, gura si nasul in acelasi timp

| Wr3nch a răspuns (pentru Dragosdoar):

Ba da, viziera e inutilalaughing
https://stirileprotv.ro/......id-19.html

| Dragosdoar explică (pentru Wr3nch):

O mana de studii a aratat asta?
La fel si carpele care trebuiesc schimbate la 4 ore
https://www.youtube.com/watch?v=GmvD1aYgqKk
asta o spunea nelu tataru, masca face rau oamenilor sanatosi

| cristi202 a răspuns:

Hai sa exageram un pic: tu vrei sa spui ca daca hranim mai bine soldatii, ei devin imuni la armele biologice ☺? Cam asta zici tu, si ceilalti, din linkuri.
Sistemul imunitar nu se intareste doar prin vitamina D. E o situatie extrem de complexa, ce tine de multi factori, pentru a avea un sistem imunitar bun. Degeaba iei vitamina D, si tu ai somnul dat peste cap, dormi sa zicem doua-trei ore pe noapte. Somnul e un factor important in imunitate, fara el, imunitatea slabeste. Si e doar unul din factori. Insa nu cel mai important. Important e modul in care creeaza organismul anticorpii, acele substante care il protejeaza de invaziile straine. La unii microbi sau virusi, pana sa creeze corpul anticorpi, situatia poate degenera extrem de rapid si survine moartea. Si aici, doar un vaccin poate face diferenta, caci ajuta corpul sa dezvolte anticorpi mult mai rapid, ceea ce duce la vindecare, nu moarte.
Vitamina D e doar masa de prinz data unui halterofil inainte de concurs, vaccinul e antrenamentul, obisnuinta de a ridica greutati mari. E o diferenta enorma.