| Flavianadx a întrebat:

Mai cunoasteti persoane care spun "Corona nu exista"? :))
Ce s-a intamplat cu cei care spuneau asta odinioara, s-au dat pe brazda?
https://www.youtube.com/watch?v=OcgfS85yej4&t=3m7s
Scuzati aberatia =))

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Da un coleg de-al meu, la inceput si mie m-i s-a parut aiurea pana nu s-a imbolnavit si murit verisorul unei colege.Acuma mi-e clar ca exista virusul dar de exemplu referitor la vaccinare chiar in familie am mai multe pareri despre.1-teoria ca vaccinul e daunator 2-teoria ca vaccinul e doar o sursa de cistig pentru marile companii si nu contine vaccin ci ceva substanta neutra gen placebo 3-se stia de mult ca o sa fie pandemie ca doar e una provocata si deja vaccinul s-ar fi pregatit de mult s-a asteptat doar sa se puna pe piata.In familia mea exista persoane care s-au vaccinat altele care nu dar nimeni nu a fost atins de virus.Un lucru e cert eu mai sunt deocamdata pe pozitie de asteptare.

| Flavianadx explică (pentru gemeni6226):

Interesanta asta - " deja vaccinul s-ar fi pregatit de mult s-a asteptat doar sa se puna pe piata". De unde ai citit teoria?

| gemeni6226 a răspuns (pentru Flavianadx):

Nu am citit am ascultat pe Youtube dar nu in limba romana.Si postul respectiv s-a documentat si a adus dovezi ca acest lucru s-a pregatit deja din 2012, era un documentar cu selectii de pe Youtube in limba engleza.Eu aici nu vreau sa conving pe nimeni dar eu sunt convinsa ca oamenii aceia nu mint nu au nici un interes.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Altii au interes dar nu vreau sa dezbat aici acest lucru.Eu de cand ma stiu de tinara mereu mi-am pus intrebari ca deja de atunci multe lucruri nu mi-au fost clare legate de multe multe lucruri ce se intampla in lume, nu mi-a placut sa ma influenteze niciodata nimeni, am fost si am ramas o fire rebela chiar daca acum aceasta fire rebela o ascund unde am interesul prin multa diplomatie.La inceput si eu credeam ca tot ce zboara se maninca si o colega mai in varsta din acest motiv tot ridea de mine caci credeam tot ceea ce scriau ziarele si spunea televizorul.Si cand am ajuns la varsta ei am vazut ca a avut dreptate dar nu am crezut pana nu m-am convins singura.Si cine cerceteaza si vrea sa afle, afla.

| Flavianadx explică (pentru gemeni6226):

Multumesc. As fi interesata sa il vad happy Imi puteti da un mesaj cu linkul?

11 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Sunt aici. Ii găsești dandu-si cu parerea la sectiunea asta.

| badpanda a răspuns:

Coronavirusurile (COV) sunt o familie de virusuri care provoacă boli respiratorii și intestinale. Si exista dintotdeauna.

| badpanda a răspuns:

In videoclip sunt rudele tale?

| InOrOut a răspuns:

Vaccinul nu exista, minciuna capitalista.

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru InOrOut):

Cea mai mare minciuna este existența ta. Sa stii si tu asta si mediteaza bine vorbele mele. Traiesti dupa propiile tale reguli pe care le vrezi sfante, refuzi sa vezi adevarul absolut pentru ca nu esti pregatit sa il digeri si sa il intelegi, vorbești si iti dai cu parerea in neștiință de cauza despre orice lucru cu vorbe pe care ma mir ca le crezi pana si tu doar pentru ca ai vazut doi, trei ratati pe internet care au insirat "motive" pentru care vaccinul nu exista. Nu esti tu in masura sub nicio forma sa judeci si sa iti dai cu parerea despre un subiect pe care nu il stăpânesti. Sub nicio forma. Esti tu cumva inginer in crearea vaccinului covid si stii tu sigur ce destinatie are si din ce este alcatuit? Îți dai si tu cu parerea cu niste argumente proaste ca vezi domne ca un vaccin se face in 15 ani sau alte abureli de-astea, sau ca suntem prea multi pe planeta si asa a considerat Bill Gates ca e cea mai de succes metoda. Habar n.ai de nimic. Esti un jalnic conspirationist care te situezi in categoria conspirationistilor care lansează teorii false cum ar inexistenta vaccinului, inexistenta virusului, ca pământul este plat, ca luna de fapt este o holograma de pe cer pentru a ne face sa credem ca pământul e sferic, a inexistentei continentului Australia, a inexistentei țării Finlanda fiind cica un fake elaborat de Rusia si Japonia pe timpul Războiului Rece pentru a pescui in acele ape. Esti rupt de realitate, mort pentru umanizare.

| Flavianadx explică:

Badpanda ai uitat sa-ti ceri scuze, puberule.