| Mirkutza99 a întrebat:

Puroiul in gat poate avea vreo legatura cu coronavirusul?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred. Doar a avut lumea asa ceva mai tot timpul (cand a foat cazul de asa ceva) si nu era corona pe atunci.

| ania a răspuns:

Eu când mă doare gâtul îmi pun propolis direct pe gât și în 3, 4 zile îmi trece. În februarie, înainte de nebunia cu coronavirusul am avut o răceală foate rea cu toate simtimele de la coronavirus, lipsă de miros, gust, durere de gât, mari dificultăți de respirație, febră, tusă vreo 3 săptămâni.Am luat doar lămâie, usuroi, propolis, polen de 3, 4 ori pe zi și mi./a trecut în vreo 10 zile mai puțin tusa care a țiunt mai mult.
o cunoștință de=a noastră a fost în vară în Suedia și a spus că la 2 persoane din familia lor le=a ieșit pozitiv testul de coronovirus și că au luat doar prpolis și s/au vindecat.

| Sophieka a răspuns:

Trebuie sa te tratezi cat mai repede fiindca se agraveaza si merge in jos in corp de pe o zi pe alta.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu, este de la răceală etc

| Jessica1235 a răspuns:

Am avut o colega care a avut de doua ori puroi în gat, deci nu are legătură cu corona.