| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Ce restrictii au bagat astia de astazi?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

-masca oriunde pe strada
-acces doar cu certificat verde in toate magazinele si institutiile neesentiale
-scoli inchide 2 sapt
-restrictii de circulatie noaptea pentru nevaccinati
-nu se mai fac nunti, botezuri etc etc

Ai aici o lista completa.
https://republica.ro/......a-biserica

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

0, daca esti vaccinat cu doua doze.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu esti vaccinat, mai bei o bere doar pe treptele bisericii.

| suntserios a răspuns (pentru RoCkKiD):

Chiar in biserica