| Andreeee0098766 a întrebat:

Dacă ai covid și ești asimptomatic și nu faci tratament ce riscuri ai?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dar poate că nici nu știi că ai? ce zici de asta?

| siriusblack98 a răspuns:

Nici unul. Esti purtator si atat. Ca sobolanii si rabia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că doar să împrăștii virusul.

| Andreeee0098766 explică (pentru anonim_4396):

Fratele meu tot îmi spune ca i-a apărut niște bubițe pe corp și ca asta a citit el ca poate sa arate ca are covid dar e asimptomatic și nu prea știu eu. Trebuie sa așteptăm ceva sau e bine sa facem un test? El a mai avut și tuse ușoară zilele astea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeee0098766):

Dacă e foarte îngrijorat, poate să facă un test...

| Andreeee0098766 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeee0098766):

Eu am Covid-19 și nu am bubițe pe corp. Tusea este un simptom al Covid-19

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu ai simptome ce sa tratezi?! Ai riscul de a il raspandi asa ca trebuie sa stai in izolare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da de unde sa stii 100% ca ai covid si nu altceva. Numai daca mergi la spital sa te testezi, iar acolo daca nu ai simptome serioase nu te testeaza gratis.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar ca trebuie sa te programezi si sa platesti testul. Apoi in urma testului te obliga sa intri in carantina si o sa fii verificat de politie in fiecare zi.
Alt avantaj nu ai.