| lilskies a întrebat:

Salut, pot călători din Olanda-Romania fara vaccin
Doar test covid?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți, dar vei sta in carantină 14 zile

| Lukasssz a răspuns:

DA, 14 zile in carantina

| Vântulalb a răspuns:

Poti, sigur ca poti. Cu carantinare in Romania de 2 saptamani.

| literallythesamebruh a răspuns:

Cel mai probabil da, dar ai nevoie de un certificat care să arate că ai făcut testul.

| acerr a răspuns:

Poti... du-te linistit, nu te intreaba nimeni nimic, si sotul a plecat in germ, dar nu l, a oprit nimeni si nici politie nu a vazut.

| suntserios a răspuns (pentru acerr):

Și ce dacă soțul a plecat în Germania. El întreabă de venit în Romania.

| acerr a răspuns (pentru suntserios):

HAHA buna asta, am inteles invers, ca vrea sa plece