| relu25 a întrebat:

Salut. Vreau sa ma duc in Germania sa cumpar o masina. Stie cineva daca trebuie sa stau in carantina in Germania? Nu intentionez sa stau mai mult de 24 de ore in Germania.Rog seriozitate

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Scrie pe site ul mae.
Stai 10 zile carantinat acolo sau 5 daca facibun test in Germania si iese negatuv. Scapi de carantina daca dovedesti ca stai sub 24h acolo. Cand revii stai 14 zile in Romania. Deci pierzi cam 1 luna prin carantina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am venit de acolo și m-au băgat 14 zile în carantină, posibil sa te bage acolo idk

| badpanda a răspuns:

Fa-ti un test covid inainte sa pleci,

| NoName75 a răspuns:

Nu va mai săturați sa puneți întrebări din astea tâmpite
Asta nu e google
Ti-e așa de greu sa cauți pe google despre asta?

| MingDynasty a răspuns:

Mie mi-a venit mătusa din Germania acum doua saptămani si au bagat-o astia in carantina si cand se intoarce in Germania la fel, deci cred ca si pe tine, asteaptăte la cel mai rău, depinde de noroc