| Ava1231 a întrebat:

Sunt ft suparata pentru ca am parul ondulat-cret. Nu inteleg ....de ce nu putem avea toti parul drept?
A devenit un complex foarte mare, mi e rusine sa mai ies din casa din cauza lui. Nu e deloc sexy, atragator. Parul ondulat are un aspect ft neingrijit chiar daca am grija de el.
De ce fetele cu parul cret sunt asa urate/neatractive/sterse?
Cum pot scapa dr parul ondulat fara placa?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Parul cret-ondulat e foarte misto, esti tu prea fraiera ca nu stii ce avantaje poti avea cu el. Daca stii sa-l aranjezi iti da cu totul alt aspect. Nu poti sa scapi de el, face parte din naturalul tau, e parte din tine.

| relian a răspuns:

Parul cret este naspa,ai dreptate,nu te lua dupa aia care spun ca e super,ei spun asta ca nu au si habar nu au cum ar fi.
Este greu de toate,de spalat,de ingrijit etc.
Bine daca e doara asa ondulat e ok,dar daca e cret pfff,naspa de tot.
Cum poti scapa? Nu ai cum,doara sa te tunzi zero si sa pui peruca, asa fac negresele, pentru ca parul ala cret ca o lana e de jale laughing
Bine nu stiu de tine ce par ai dar daca e cret, fura rata din cotet, o maninca cu tot cu pene laughing
De ce is fetele cu parul cret neatractive? Pai tocmai din cauza lanii aleaia din cap.
Dar ce te faceai de erau negresa laughing.
Eu sincer m-as fi tuns f scurt, tii parul ala cret pana in cativa cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de cealalta parte a baricadei stau fetele cu parul drept care se plang ca nu au si ele parul cret...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fetele cu părul creț și-l doresc drept iar cele cu drept creț.
Nimeni nu e mulțumit cu ce are.

| timidu89 a răspuns:

Una chica morena e misto rau happy

| yooshi a răspuns:

PARUL CRET ESTE SUPERB! Stiu ca e greu sa te iubesti pentru ca social media iti baga pe gat standardele de frumusete băşite dar trebuie aa accepti ca asa esti tu.Ai grija de parul tau, cauta niste serumuri, creme, masti, nourish it, asta sigur o sa ajute putin.
Also fetele cu parul ondulat/cret sunt superbe.

| Nouvel a răspuns:

Zau? Eu intrebam de ce nu avem toti parul ondulat/cret.
Acum e doar moda parului drept. Se va schimba si asta.

| Dark7Soul a răspuns:

Ei da. Depinde de suflet, că degeaba are tâțe mari, vrabie mare dacă nu e sufletistă, nu-i pasă de ceilalți. Ești frumoasă în felul tău de a fi.