| 1Q a întrebat:

Vreau sa plec in vacanta in Atena, Grecia, siti cumva daca atractiile turistice de acolo sunt inchise? barurile cluburile de acolo sunt inchise sau au program limitat? mersi FUNDA

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

De pe 29 august a intrat în vigoare purtarea măștii in spatii închise cât și deschise, toate magazinele incluzând și barurile și orice atracție turistică se închid la 12 noaptea.
In Atena ai destule de văzut, ai muzee, situri arheologice și multe altele. Ca sa mergi in Grecia îți trebuie testul negativ Covid, intra pe grupul de Facebook Forum Grecia sa găsești informații despre turismul in pragul pandemiei.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Barurile și cluburile nu sunt atracții turistice!
Akropolea Atenei, monumentele și muzeele sunt atracții turistice!
Baruri, cluburi și cu..rve găsești și la noi. Nu trebuie să mergi până în Grecia!winking