| Notty a întrebat:

5 argumente impotriva reletiilor sexuale timpurii.urgent.FUNDA

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sub 18 ani esti si ilegal si periculos, organismul nefind destul de dezvoltat! - numai romii fac copii timpurii, din ignoranta si alte alea, "traditii", etc.
Daca ramai gravida si faci avort, risti sa nu mai poti tine o sarcina apoi, poate si ca pedeapsa divina! Riscul asociat si implicit de ate imbolnavi, daca nu folosesti prezervativ! Corpul neffind dezvoltat normal, "placerea" resimtita este fada si dispare repede, nefiind bazata pe sentimente si cunoastere indelungata reciproca! Iti lasa un gust amar - de obicei! - si vei suferi! - merita?! mai risti si sa ai un partener violent, si care aproape sigur va dispare - ce "garantie" poti avea?! - cand afla ca s-a conceput un bebe! Te afla lumea si te "pretuieste" si mai tare! Cand vei vrea sa ai o relatie serioasa, mai tarziu, s-ar putea sa nu iti fie usor, din cauza trecutului! Etc, etc.

| Notty explică:

Bai,dar nici unul din voi nu a zis de SIDA sau de de-astearolling on the floor

| PsihoSex a răspuns (pentru Notty):

Daca o sa citesti atent raspunsul meu, ai sa vezi ca m-am referit la riscul imbolnavirii, DACA NU foloseste Prezervativ - deci Anti Boli Transmise Sexual!

Răspuns utilizator avertizat
| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

1:nu exista dezovlatare din punct de vedere psihic
2:nu cunosc consecintele
3:nici din punct de vedere medical nu e ok
4:inceperea vietii sexuale la o varsta mica poate se poate finaliza cu traume
5.nu exista cunostintele riscurilor care si le asuma