| EJelly a întrebat:

De ce exista atat de multe prejudecati in privinta persoanelor cu "alte orientari sexuale"? Chiar credeti ca este "impotriva firii" ceea ce simt ele avand in vedere ca IUBIREA este o ARTA atat de diversa? As vrea sa imi aduceti argumente sau sa imi povestiti experiente, daca ati avut(sau daca ati cunoscut pe cineva in aceasta situatie). As vrea sa nu imi aduceti argumente din Biblie, deoarece aceasta carte sfanta nu este interpretabila, oricat v-ati stradui! Multumesc! Astept raspunsuri sincere.

Răspuns Câştigător
| heiii a răspuns:

Hmmm...eu tot timpul am crezut si cred ca asa voi crede toata viata ca aceste sentimente care aparr catre persoanele de acelasi sex sunt cauzate de traume,o anumita educatie, o dereglare hormonala. am cunoscut un baiat care el hmm. spune ca este bisexual. este un tip inteligent, citeste foarte mult, este pasionat de fotografie, filosofie. cred ca din cauza faptului ca li se intampla acest lucru neobisnuit, sunt mai speciali. are un mod de a gandi mai aparte.

| EJelly explică (pentru heiii):

Tocmai de aceea intreb si eu, fiindca am prietene(in special) care au trecut ptin muuuulte si au "ajuns" asa daca se poate spune. Eu una chiar nu cred ca persoanele acestea se nasc homosexuale... multi dobandesc aceste "orientari dupa experiente nefericite sau dintr-o joaca, din dorinta de a experimenta. Mai sunt si o multime de alte chestii care promoveaza aceste lucruri... Intr-adevar, sunt niste persoane inchise si triste uneori, dar ai observat ca "au ceva" cu ARTA? Mi se pare uimitor acest fapt. Pot spune ca sunt niste persoane mult mai deschise decat noi si stiu sa iubeasca cu adevarat.

4 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Gay-i, Lisbienele sunt oameni respinsi mereu de societate. Aceeasi orientare sexuala o putem numi chiar blestem. Nu sunt oameni ca si noi normali ii credem animale sau altceva. Ei nu sunt de vina si nimeni nu poate deveni ca ei. De exemplu o femeie lisbiana se naste cu mai multe calitati mostenite de la tata decit de la mama (cum ar trebui sa fie normal), gay-i sunt acelasi caz mai multe calitati mostenite de la mama. Ei desigur au sentimente, dar lumea nu le accepta, sunt paradoxal diferiti de noi de aceea ii respingem pentru ca ne trezesc, dezgust straight face. Lumea e creata pentru ca barbatul si femeia sa se iubeasca dar nu femeie si femeia sau barbat pe barbat insa asa cazuri exista din pacate.

| IIZZYY18 a răspuns:

Oamenii de stinta inca nu au putut descoperii cum anume homosexualitatea se naste, in mare parte se spune ca in corpul fiecaruia exista hormoni de parte feminina si masculina ehh deci homosexualitatea se naste atunci cand in corpul unui baiat hormonii feminini ii domina pe cei masculini desi nu se poate explica de ce la unele persoane se realizeaza aceasta confruntrare.
Nici un gay nu isi doreste sa fie atras de baieti, si asta ii doare cel mai tare pentru in Romania sunt foarte multi inchisi la minte si imbibati de mici cu religia (mare porcarie). Sunt foarte multe subiecte pe net scrie de gay in care se simt atat de trist si se intreaba mereu "de ce nu am putut sa fiu un om normal?"
Eu nu am nimic impotriva gay-lor, lesbienelor, etc din potriva chiar ii sustin si le doresc tot norocul din lume si sa isi gaseasca o persoana cu care sa fie fericiti.

| NuTeCunoscNuMaCunosti a răspuns:

Ba no sa obtii niciun raspuns serios, ce te chinui crede-ma nu intereseaza pe nimeni pentru ca nu e treaba nimanui cine pe cine iubeste.