| EJelly a întrebat:

De ce exista atat de multe prejudecati in privinta persoanelor cu "alte orientari sexuale"? Chiar credeti ca este "impotriva firii" ceea ce simt ele avand in vedere ca IUBIREA este o ARTA atat de diversa? As vrea sa imi aduceti argumente sau sa imi povestiti experiente, daca ati avut(sau daca ati cunoscut pe cineva in aceasta situatie). As vrea sa nu imi aduceti argumente din Biblie, deoarece aceasta carte sfanta nu este interpretabila, oricat v-ati stradui!

Răspuns Câştigător
| OKMaui a răspuns:

Sunt mai multe motive, depinde de fiecare om in parte, ce intelege el prin anormalitate.
1 Indoctrinatii au impresia ca doar heterosexualii sunt normali fiindca, asa le spune biblia sau alti oameni limitati. Vechea poveste cum ca femeile si barbatii trebuie sa se procreeze si bla bla bla.
Este foarte normal sa iubesti o persoana de acelasi sex; nu se transforma in extraterestrii, nu fac nimic special fata de heterosexuali, aceeasi oameni sunt si vor ramane mereu.
2 Mai sunt idiotii care accepta lesbienele dar nu accepta homosexualii. Aia sunt veniti de pe alta planeta, nu stiu ce cauta pe planeta noastra.
3 Majoritatea oamenilor sunt rai ca asa ne sta in natura. Oamenii care nu gandesc "outside the box" nu pot concepe subiectele complexe si tot ce le ramane este sa jigneasca si sa acuze.
Si mai sunt anumiti homofobii care ei insusi pot fi homosexuali/lesbiene dar, nu se pot accepta si isi revarsa frustrarile pe altii big grin cred ca astia intra si in primele doua categorii. De teama se feresc de ochii rai ai societatii si se prefac ca sunt contra LGBT-ului.

6 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Chiar astazi vorbeam despre orientarile sexuale cu un bun prieten si imi spunea ca s-au facut experimente care au dat rezultate pozitive de "convertire" a unui homosexual intr-un hetero, deci s-a dovedit stiintific ca este o problema psihologica. Nu o spun cu rautate si nici nu vreau sa judec, dar... Daca Dumnezeu ar fi vrut sa existe relatii intre persoane de acelasi sex, atunci de ce a creat doar doi oameni (Adam si Eva) si de ce nu a creat... doi barbat (Adam si Gheorghe) sau doua femei? De aceea crestinismul nu sustine casatoriile intre persoane de acelasi sex.

Din nou, nu sunt rasist si nu vreau sa judec dar stiinta priveste homosexualitatea ca pe o anomalie si la fel o face si religia.

Din nou, nu condamn pe nimeni, nu sunt rasist dar

| ileanaadrianastan a răspuns:

Gratie pozitiei mele in SRI din 2004, am aflat ca extraterestrii exista, sunt humanoizi si heterosexuali. Ei considera homosexualitatea un viciu ingrozitor. Moshe Profetul a fost inspirat divin cand a interzis homosexualitatea, desi nu s-a intalnit cu Creatorul Universului. Biblia este o opera umana plina de erori, din care trebuie sa luam in considerare numai pasajele morale. Asa se comporta evreii Reformei. Heterosexualii evrei ai Reformei seamana foarte mult cu extraterestrii.

| EJelly explică (pentru ileanaadrianastan):

Stai, usurel! Dic cate inteleg eu, ai vrea sa zici ca Moise a fost cumva "inspirat" de catre extraterestrii? Hmm, suna binelaughing Uite, eu sincer chiar cred in extraterestrii, fiindca as fi prea egoista si ingusta la minte sa cred ca in ditamai Universul traim doar noi. Si stiu ca ne controleaza subtil, ca sunt extrem de evoluati... dar! imi dai voie sa pun o intrebare?

Din Biblie luam in considerare pasajele morale. Ok, asa facem:
de ce este interzisa casatoria intre rude? (fara sa luam in considerare explicatiile medicale, ca se pot naste monstrii, fiindca atunci cand s-a scris Biblia nu se cunosteau toate astea) Te intreb asta fiindca, daca o luam logic, primii oameni s-au inmulti, s-au inmulti si au murit. Au ramas numai rude... copii, nepoti, frati, surori etc. Cum dracu s-au mai inmultit ei de s-a ajuns astazi la atata populatie?

Chiar astept un raspunshappy

Răspuns utilizator avertizat
| RetardedRacoons a răspuns:

Cum? In cur? Dar e pacat maica sad

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Tu de ce nu umbli in fundul gol pe strada?