| VrRos05 a întrebat:

Abstinenta de 15-20 ani
Consecințe grave sau
Beneficii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asadar ai doar 15 anisori....bravo!

In sfarsit spui adevarul, care oricum se ghicea din toate intrebarile tale, ca prea esti micut si nu intelegi ce interbi si ce-ti raspundem noi!

| VrRos05 explică (pentru Violleta2022):

La 15 ani mă jucam metin toată ziua și alte jocuri pe calculator, pana la 18 ani m-am jucat și acum la 20 stau mult în casă, merg spre 21 imediat...

| Violleta2022 a răspuns (pentru VrRos05):

Si acum ce te joci?
Ca nu esti mai rasarit de acum cateva luni... pacanele pe banii parintilor, asa spui pe alt topic.
Deci, esti putoare crasa daca esti intretinut de parinti si le mai si joci banii la jocurile de noroc. Halal copil au crescut!

| doctorandus a răspuns:

Use it or lose it.

| Marius22222222222 a răspuns:

Stai așa... absitenta de la ce?

| ALM2000RO a răspuns:

Beneficii zic eu big grin
Nu treci prin dezamăgiri sau eșecuri în dragoste, nu te culci cu unele care te părăsesc după un timp (majoritatea din ziua de azi îs pe interes și deci 95% din relații îs ori toxice ori sortite eșecului mai devreme sau mai târziu), nu te mai stresezi după un timp cu întrebări dacă ai fost suficient de bun la pat pentru ea, nu te mai gândești negativist după o vreme, ajungi să te obișnuiești și să nici nu-ți mai dai seama că practici abstinența, pentru că pur și simplu îți vezi mai departe de celelalte preocupări, plus câștigi o mulțime de timp și de energie pentru lucruri cu adevărat importante dacă renunți la sex
Cam astea sunt beneficiile, consecințele grave sunt doar la început că devii mai frustrat și mai agitat dar apoi îți vor trece aceste stări și vei fi liniștit și împăcat cu propria soartă
Așa cum sunt eu acum la 23 de ani: virgin, fără nicio iubită sau măcar amică la activ, singur și mulțumit de asta happy
Iar psihologic mi-am impus asexualitatea și deci acum nici măcar nu mai caut să mă uit după fete, nu mă mai atrage sau impresionează niciuna fiindcă 1 an am încercat (și am reușit) să-mi impun gândul că n-am nevoie deloc de dragoste, sex, femei, iubire sau atașament în viața asta big grin