| InFlaMeS a întrebat:

Acum 2-3 ore am avut un contact sexul cu prietenul meu si s-a intimplat un accident cu prezervativul, ca urmare el a ejacuat in mine, AJUTATI-MA, stiu ca exista contraceptive ce se pot administra dupa contact...care sunt ele, ce urmari pot fi, ce se intimpla dupa administrarea lor si la ce pret? FUNDA...

Răspuns Câştigător
| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Aceste contraceptive sunt pentru situatii de urgente se pot lua la 6 luni diferenta si de maxim 2 ori pe an. Se numeste pilula de a doua zi. Costa de la 60 lei pana la 100 de lei depinde de care iei. Ce trebuie sa retii este ca, cu cat le iei mai repede daca a ejaculat in tine cu atat reduce mai mult riscul sarcinii, dar are si cateva simptome. O sa ti se deregleze menastruatia, o sa ai greturi sau o sa fii obosita cateva zile.

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este vorba despre contracepția de urgență. În mod normal, ar trebui să mergi la medicul ginecolog să-ți prescrie pilula de a II-a zi, ca, în cazul în care apar complicații, să revii la el.
Această pastilă costă în jur de 50-80 de lei (depinde de oraș/farmacie).
Ai mare grijă de acum în colo! Folosiți un lubrifiant pe bază de apă la fiecare act sexual, dacă nu ești destul de excitată, fiindcă aceste previne ruperea prezervativului.
Baftă!

| briosicabriosel a răspuns:

Se numesc postinor 2 pretul este de 75 de lei... poti sa iei in primele 5 zile de la contactul sexual... prima o iei normal iar cea de a 2a o iei dupa 12 ore este 99% sigura ca vei scapa de sarcina sper sa nu fi tu acel 1% pupici si succes aveti grija

| florynna93 a răspuns:

Te duci la farmacie si ceri pilula de a doua zi.ca si pret cred ca este pe undeva intr80 si 100 lei.multa bafta!

| Ţiiţţţu a răspuns:

Draga mea du-te repede si ia-ti pastila de a 2 zi, sunt 2 capsule miki sa zicem una o iei acum si una peste 6 ore sau peste cat iti scrie dar du-te nu mai astepta! pup si pret in jur de 50 lei

| FemaleBOSS a răspuns:

Clar.pilula de a2a zi:d rapid.