| anonim_4396 a întrebat:

Aseară eu și prietenul meu am avut primul contact pentru amândoi, menționez ca nu a ejaculat deloc și nici actul în sine nu a durat mai mult de un minut pentru ca l-am oprit eu, mi-a pierit cheful de a o face, poate pentru ca eram prea speriata. Nu a ejaculat deloc și mie trebuie sa îmi vina ciclul peste 12 zile după calendar. Trebuie sa îmi fac griji? Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic NU prea exista motive de ingrijorare.
Practic ar putea sa existe insa doar o foarte/extrem de mica posibilitate ca in conditiile precizate sa se poata forma o sarcina.
Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc pentru răspuns dar nu mai sunt motive de îngrijorare. Mi-a venit *problema*

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te încurajez din tot sufletul să nu faci sex cu nimeni până la căsătorie. Erai speriată și pentru că te avertiza conștiința că ceea ce faci nu e bine.Virginitatea e darul pe care Creatorul dorște să-l dăruim numai partenerului de căsătorie, doar atunci sexul e o bucurie pentru amândoi, altfel aduce multă vinovăție plus teroarea că ai putea rămâne însărcinată.

| doctorandus a răspuns (pentru ania):

Ce zice apostolul Pavel despre vaduve, le zice cumva sa ramana necasatorite?

| mihai69 a răspuns:

Da, ar trebui.
Sexul nu e chiar o joacă, să-ți iei jucăriile și să pleci când îți piere ție cheful.
Cât despre o eventuală sarcină... doar voi știți cât de bine v-ați protejat, mai ales dacă erai în perioada fertilă. Teoretic, nu ar fi posibilă. Dar uneori practica ne omoară.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Am menționat ca suntem virgini amândoi, și ca nu a ejaculat nici înainte nici după

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat deloc, n u poti sa ramai gravida.

| anonim_4396 explică (pentru Emilian65):

Nu a ejaculat deloc

| Werrich a răspuns:

Buna, daca nu vrei sa ramai gravida pune-ti un sterilet. Asa nu vei mai avea griji de sarcina si te vei pute juca in voie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mortimer2020 a răspuns:

Nu ai dec daca nu a ejacula mai alses in vagin estee bine, nu esti însărcinată.
Multa sănătate!

| Onlyme3991 a răspuns:

Ce gest de nerespect cică să îți piară cheful!
E ca si cum nu l-ai iubi!
Eu dacă aș fi in locul lui te-aș părăsi!